Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Brawo piłkarki!

  We Wrocławiu
  Drużyna piłki nożnej dziewczynek SP 8 w dniach 21-23 września, wzięła udział w finale ogólnopolskim XVII Turnieju im. Marka Wielgusa. Tegoroczny finał odbył się we Wrocławiu. Zawody te są oficjalnymi mistrzostwami Polski U-11, organizowanymi przez PZPN.
  Nasza szkolna drużyna wystąpiła w składzie: Marcelina Guzik, Ada Habrat, Urszula Janas, Karolina Kordyś, Julia Tomkiewicz, Oliwia Trybus. Dziewczynki trenowane przez pana Marcina Maculskiego znalazły się w gronie 16 najlepszych drużyn piłkarskich w Polsce. To wielki sukces i nagroda za ciężką pracę na treningach. Pobyt we Wrocławiu (obok rozgrywek sportowych) był również okazją do zwiedzenia tego pięknego miasta. Dla młodych piłkarek był to czas zdobywania nowych doświadczeń oraz możliwość rywalizacji w gronie najlepszych drużyn w kraju. Życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej...

 • Tydzień chleba

  Tydzień chleba w szkole
  Nasza szkoła odpowiedziała na apel fundacji „Dobre życie" i przyłączyła się do tegorocznej edycji „Tydzień chleba w szkole", który odbył się w dniach 16 – 23 października 2012 r. W tradycji polskiej, chleb odgrywa bardzo ważną rolę. Był i jest w wielu domach najważniejszym pokarmem człowieka i stanowi podstawę piramidy żywieniowej. Trudno sobie wyobrazić, typowe polskie śniadania bez pysznej kanapki.
  Celem akcji było podniesienie świadomości uczniów na temat odżywczych i zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami. Realizację „ Tygodnia chleba w szkole" rozpoczęliśmy od przygotowania wystawy zbóż, różnych ziaren i gatunków mąki, których używa się do pieczenia chleba. Uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Od ziarenka do bochenka". Zobaczyli ogromną pracę ludzi i wykorzystanie różnych maszyn w produkcji chleba. Informacji o sposobie pieczenia chleba, jego rodzajach dostarczyły nam wycieczki do piekarni, oraz spotkanie z piekarzem p. Markiem Kiełtyką, które zorganizowano w szkolnej świetlicy. Mogliśmy też degustować różne rodzaje pieczywa. Spotkanie zaowocowało zamówieniem do szkolnego sklepiku, zdrowych, pieczonych na zakwasie bułeczek, po które codziennie ustawia się długa kolejka.

  Czytaj więcej...

 • Jesteśmy już uczniami

  Jesteśmy już uczniami
  8 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych dzieci na uczniów. Był to dla nich wielki dzień. W to poniedziałkowe popołudnie, w strojach galowych, wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami pierwszoklasiści przybyli do szkoły. Punktualnie o godzinie 1700 rozpoczęła się uroczystość, na którą najmłodsi uczniowie naszej szkoły czekali ponad miesiąc. Dzieci radziły sobie świetnie występując przed liczną publicznością. Były wiersze, piosenki i serdeczne słowa od nieco starszych kolegów. Pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, szkole i ojczyźnie. Każde dziecko zostało przyjęte do braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie ołówkiem przez dyrektora szkoły.  Czytaj więcej...

 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2012

  Jesteśmy już uczniami
  12 października odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Jest to wspaniała okazja, aby wyrazić podziękowanie nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły. Po złożeniu życzeń przez Panią Dyrektor i przedstawiciela Rady Rodziców, uczniowie zaprosili wszystkich do obejrzenia programu artystycznego, który miał formę koncertu życzeń. Weronika z klasy VI a z akompaniatorką Panią Barbarą Chrobak dziękowały Dyrekcji, za trud włożony w organizację i funkcjonowanie naszej szkoły. Grzegorz z klasy IV b zaprezentował żartobliwy wierszyk dla Pani higienistki i dla Pana pedagoga. Dla nauczycieli polonistów i matematyków, zespół gitarowy, zaprezentował piosenkę. Utwór na fletach w wykonaniu uczniów klas piątych, zadedykowano pracownikom administracji i obsługi. Katechetom, nauczycielom j. angielskiego i przyrody – Ola z Va wykonała utwór gitarowy. Dla Pań ze świetlicy, nauczycieli plastyki, muzyki i wf-u, chór szkolny wykonał piosenkę. Dla wszystkich uczniów i ich rodziców grupa dziewcząt z VIa zaśpiewała piosenkę. Na zakończenie dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy IIb przedstawili spektakl „W cyrku". Uczniowie złożyli indywidualne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczając im własnoręcznie namalowane portrety.


  Czytaj więcej...

 • Chrońmy zwierzęta!

  Chrońmy zwierzęta!4 października jest Międzynarodowym Dniem Ochrony Zwierząt. Z tej okazji w naszym Zespole zorganizowano z inicjatywy Rady Rodziców zbiórkę karmy dla zwierząt przebywających w krośnieńskim przytulisku, którą w ilości ponad 100 kg przekazano Pani Hannie Ryś z Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Podczas spotkania dzieci z panią Prezes, omówiono prawa zwierząt i obowiązki ich właścicieli. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny "Mój przyjaciel zwierzak". Dzieci ze starszych grup przedszkolnych i klas I-III otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Przyznano 6 nagród i 20 wyróżnień. Prace można obejrzeć na szkolnym korytarzu, gdzie urządzono wystawę.
  Bardzo dziękuję Radzie Rodziców SP 8 za perfekcyjne zorganizowanie całej akcji.


  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła