Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Piknik naukowy Eduscience

  Piknika naukowy Educience
  Dnia 15 listopada 2012 r. uczniowie z klasy Ib wzięli udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zgłobniu, który odbył się w ramach Projektu Eduscience. Projekt ten jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce. Zapewnia „żywe" i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno – przyrodniczych. Imprezie patronował Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Oprócz uczniów naszej szkoły w Pikniku uczestniczyły dzieci z SP w Boguchwale, Zespołu Szkół w Jasionce i Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.
  Uczestników Pikniku serdecznie przywitał dyrektor szkoły p. Bartłomiej Wisz, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie głos zabierali kolejno: p. Antoni Wydro – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, p. Piotr Klimczak – Zastępca Burmistrza Boguchwały, p. Wojciech Piotrowski - PAN Warszawa, p. Aleksandra Mikulska - Ogólnopolski Koordynator Projektu „Eduscience", p. Bronisława Kunas – Wojewódzki Koordynator Projektu oraz p. Wojciech Piotrowski - PAN Warszawa.
  Święto nauki rozpoczął pokaz przygotowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość ich uczestnictwa w prowadzonych doświadczeniach i procesach badawczych. Uczniowie zafascynowani byli pokazem w przenośnym planetarium. To multimedialne widowisko, w naturalny sposób pobudziło wyobraźnię dzieci. Rozgwieżdżone niebo – oglądane pod kopułą planetarium – pozostawiło niezapomniane wrażenia. Uczniowie brali także udział w ciekawych lekcjach i warsztatach, które łącząc zabawę z nauką pozwoliły im lepiej zrozumieć przedstawianą problematykę. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród dla wszystkich uczniów klas I biorących udział w Pikniku „Eduscience".
  Do Krosna wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom SP w Zgłobniu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wspaniałej imprezy za życzliwe przyjęcie i stworzenie miłej atmosfery podczas pobytu w ich placówce.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Niepodległości 2012 w przedszkolu.

  Apel przedszkolny
  9 listopada dzieci z grupy "Żaczki, "Nutki", "Słoneczni" uczciły Dzień Niepodległości. Na uroczystym apelu dzieci zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne oraz pochwaliły się samodzielnie wykonanymi chorągiewkami i kotylionami.
  W ten sam dzień odbyło się także uroczyste spotkanie dzieci z grup Biedronki, Smerfy, Krasnale i Wiewiórki. Przedszkolaki odświętnie ubrane, ozdobione kotylionami, kokardami trzymając w ręku chorągiewki recytowały i śpiewały pieśni związane tematycznie ze świętem. Krótka informacja podana przez nauczyciela wprowadziła je w historyczną tematykę. Dzieci z grupy „Krasnale" zatańczyły w strojach krakowskich „Krakowiaka", „Wiewiórki" taniec góralski „Zasiali górale". Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Płynie Wisła płynie". Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przeżyły pierwszą lekcję historii.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Niepodległości w szkole

  W czasie akademii
  W czasie akademii
  W czasie akademii
  W czasie akademii
  W czasie akademii
  W czasie akademii  Czytaj więcej...

 • Zagłosuj na I-sze klasy

  Klasy pierwsze z naszej szkoły biorą udział w konkursie „Jesteśmy 1. klasa". Gazeta Codzienna Nowiny opublikowała listę klas pierwszych z całego Podkarpacia, które biorą udział w konkursie. Wśród nich są dwie klasy z naszej szkoły - Ia i Ib. Głosowanie smsowe trwa do 16 grudnia. Nagrodami są m.in. wyjazdy na zieloną szkołę i zaproszenia na Dzień Językowy w Szkole PROMAR. Zmobilizujmy się i zagłosujmy na nasze pierwsze klasy.
  Regulamin konkursu jest bardzo prosty. Wygrywa ta klasa, która zgromadzi na swoim koncie najwięcej głosów. Każdy może wysłać dowolną ilość smsów. Jeżeli chcesz oddać swój głos należy wysłać sms na numer 72466 na klasę: I a sms o treści nklasa.60 I b sms o treści nklasa.61 Koszt smsa to 2,46 zł (z VAT). Bieżące wyniki konkursu można sprawdzać tutaj. Tam też więcej szczegółowych informacji o samym konkursie.
  Poprośmy o zagłosowanie Babcie, Dziadków, Ciocie, Wujków czy Znajomych. Jest dużo możliwości - możemy przecież rozesłać maile, sms-y, wiadomości na "Naszej Klasie" czy Facebooku. Warto spróbować. Gorąco zachęcamy głosowania.


  Klasa Ia Klasa Ib  Czytaj więcej...

 • IX Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

  IX MKPiPP
  6 listopada 2012r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna, którego organizatorem jest nasza szkoła. W ten sposób – pieśnią i poezją uczciliśmy Święto Niepodległości. Jest to lekcja patriotyzmu dla młodzieży, która dostarcza wspaniałych przeżyć. Na widowni zasiedli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół podstawowych. Zaszczycili nas swoją obecnością Radni Miasta Krosna: pani Anna Bazan, pani Anna Dubiel, pan Tadeusz Alibożek, a także Naczelnik Wydziału Edukacji pani Grażyna Gregorczyk, która zabrała głos rozpoczynając uroczystość.
  W konkursie wzięli udział uczniowie prawie wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych, a także reprezentanci Szkoły Podstawowej z Beska. Występowali soliści (14), recytatorzy (18) i zespoły muzyczne (8). Jury w składzie: p. Ewa Gorczyca-Kwilosz – przewodnicząca, p. Dorota Mϋnzberger–Gąbka, p. Beata Szarek, p.Krzysztof Zajdel wyłoniło laureatów:

  Czytaj więcej...

 • "Królowa Śniegu"

  W trakcie spektaklu
  25 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Królowa Śniegu" w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie. Główną rolę Gerdy zagrała Adriana Lewicka, uczennica klasy IIIa naszej szkoły. Podziwialiśmy swobodę, z jaką poruszała się po scenie i to, jak potrafiła zapamiętać tak dużą ilość tekstu. Otrzymała gromkie brawa od swoich koleżanek i kolegów. Trzeba podkreślić, że Ada przez cały okres przygotowań i prób nie opuściła ani jednego dnia nauki w szkole i zawsze była przygotowana do zajęć. Spektakl przyciągał wzrok kolorowymi strojami, barwną scenografią, grą świateł, a przede wszystkim grą aktorów.
  Premiera spektaklu odbyła się 11 grudnia 2011 roku , w krośnieńskim RCKP. Przygotowania pod nadzorem pani Kamili Ziemiańskiej-Staniek trwały nieprzerwanie około 2 miesięcy. Wymagały sporego poświęcenia ze strony dzieci. Oprócz obowiązków szkolnych, większość wolnego czasu spędzały na próbach. Zaangażowanie dzieci i opiekunów opłaciło się. Sukces, jaki odniosło przedstawienie, wynagrodził chwile zwątpienia i ciężką pracę.
  Spektakl "Królowa Śniegu" obejrzało ponad 3 tysiące osób. Przy nadkomplecie widowni zagranych zostało pięć spektakli. Baśń "Królowa Śniegu" to piękna i pouczająca historia, której fabuła zainteresuje dzieci w każdym wieku, a dorosłym przypomni jedno z najbardziej znanych opowiadań z dzieciństwa.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła