Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Apel bożonarodzeniowy

  Podczas spotkania

  Szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas, który skłania zawsze do refleksji.  Nauczyciele, uczniowie i dzieci przedszkolne jak co roku spotkali się 21 grudnia 2012 roku na wspólnym świątecznym apelu. Ksiądz Krzysztof Mijal wprowadził wszystkich w nastrój zadumy związany z przyjściem na świat Bożej Dzieciny, a przewodnicząca samorządu szkolnego odczytała podziękowania i życzenia od dzieci z Afryki objętych adopcją przez społeczność naszej szkoły. Następnie bracia - Tobiasz i Jakub Bębnowie zagrali na klarnecie i keyboardzie kolędy, które rozpoczęły część artystyczną. Uczniowie klasy III a i III b  pod okiem pani Danuty Barabasz i pani Marzeny Pietrasz zaprezentowali inscenizację, przypominającą bożonarodzeniowe tradycje oraz wiersze, w których przesłaniem były: miłość, radość, pokój, zgoda i przebaczenie. Na scenie tradycyjnie nie zabrakło Świętej Rodziny, aniołów, pastuszka i choinki, a na stole znalazł się opłatek. Chór szkolny wzbogacił pastorałkami i kolędami występ uczniów. Jako kolędnicy pojawiły się również dzieci z grupy teatralnej prowadzonej przez jednego z rodziców panią Jolantę Mróz. Przedstawiły scenkę nawiązującą tematycznie do treści świątecznego apelu . Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jadwiga Kasprzyk złożyła wszystkim obecnym i ich rodzinom z serca płynące świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie zwieńczyło występ artystów.

  Czytaj więcej...

 • „Mamo, Tato, wolę wodę" u Smerfów

  Nasza praca
  Grupa „Smerfy" podobnie jak starsi koledzy , także wzięła udział w realizacji programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę". Dzieci zaprzyjaźniły się z sympatycznym Zdrojkiem i na miarę swoich możliwości zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, oraz dowiedziały się o nieocenionej wartości wody dla świata ludzi, roślin i zwierząt. Chętnie też brały udział w zabawach z wodą i ćwiczeniach gimnastycznych. Na zakończenie cyklu zajęć przedszkolaki malowały „Wesołą kropelkę wody".

  Czytaj więcej...

 • Nutki też wolą wodę

  Nasza praca
  Grupa dzieci 5-letnich "Nutki" realizowała program edukacyjny "Mamo, tato wolę wodę". Podczas zajęć dydaktycznych dzieci wzięły czynny udział w doświadczeniu "oczyszczanie wody" (samodzielnie wykonywały poszczególne etapy badania), na podstawie którego poznały pojęcie źródła wody. Dzięki realizacji treści tematycznych przedszkolaki poznały cechy fizyczne i właściwości wody, jej stany skupienia.Ponadto w trakcie prowadzenia projektu zdobyły informacje o znaczeniu wody dla ludzi, zwierząt i roślin. Uzyskane wiadomości dzieci odzwierciedliły w formie plastycznej, realizując temat: "Woda źródłem życia". W ramach akcji "Mamo, tato wolę wodę" promowano wśród dzieci zdrowy styl życia i rozpowszechniano konieczność picia wody dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

  Czytaj więcej...

 • "Zabawy z wodą"

  Nasza praca
  Grupa dzieci 6-letnich "Żaczki" również realizowała program edukacyjny "Mamo, Tato, wole wodę". Zwieńczeniem "zabaw z wodą" były zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć dzieci eksperymentowały z wodą, robiły doświadczenia"co pływa a co tonie", poznawały stany skupienia wody. Na koniec zajęć dzieci wyciągały wnioski, uzasadniały dlaczego picie wody jest ważne dla organizmu człowieka. Zagrały też na instrumentach perkusyjnych piosenkę "Mamo, Tato, wole wodę" a każde dziecko otrzymało plakietkę "Wolę wodę bo daje życie". Zajęcia dostarczyły wiele radości zarówno dzieciom jaki rodzicom, którzy licznie przybyli na zajęcia.

  Czytaj więcej...

 • Szkoła z klasą - debata szkolna

  Podczas debaty
  W dniu dzisiejszym (czwartek) odbyła się debata szkolna zorganizowana w ramach projektu Szkoła z klasą 2.0, w którym nasza szkoła uczestniczy. Debata jest jednym z zadań jaki musimy zrealizować, aby uzyskać certyfikat „Szkoła z klasą 2.0". W debacie uczestniczyli przedstawiciele czterech klas: IVa, Vb, VIa i VIb. Głównym celem debaty była dyskusja na temat wykorzystywania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej (TIK) w naszej szkole. Mówiliśmy o różnych praktykach, stosowanych przez naszych nauczycieli, które sprawiają, że prowadzone przez nich lekcje są ciekawsze. Mówiliśmy również o tym nad czym powinniśmy wspólnie popracować, co ulepszyć i zmodyfikować, aby korzystanie z TIK było jeszcze bardziej powszechne. Drugim celem debaty było opracowanie propozycji do Kodeksu 2.0 czyli zbioru przepisów określających: zasady uczenia się z TIK, wyszukiwania wiarygodnych informacji w Internecie, korzystania zgodnego z prawem z materiałów w sieci, używania TIK do komunikacji w szkole, bezpieczeństwa w sieci i wykorzystywania swoich kompetencji i umiejętności. Nad opracowaniem swoich propozycji do kodeksu uczniowie, wraz z p. wychowawczyniami pracowali na lekcjach wychowawczych. Po wspólnych rozmowach ustaliliśmy najważniejsze zasady, które niebawem zostaną przedstawione wszystkim nauczycielom i uczniom. Dziękuję p. wychowawczyniom oraz uczniom za przygotowanie i udział w debacie szkolnej.
  Zachęcam również wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów do odwiedzania blogów uczniowskich, które powstają w ramach projektu. Można do nich dotrzeć ze strony (górne menu).

  Czytaj więcej...

 • Święto szkoły 2012

  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły
  Święto szkoły



  Czytaj więcej...

 • Spotkanie z podróżnikiem

  Podczas spotkania
  5 grudnia 2012 roku gościliśmy w szkole podróżnika z grupy „Trzask", który podzielił się z nami wrażeniami z wyprawy do Maroka. Z relacji naszego gościa oraz licznych fotografii mogliśmy wiele dowiedzieć się na temat historii i zabytków tego kraju. Pan podróżnik z właściwym sobie humorem przybliżył nam także współczesne warunki życia, a także obyczaje Marokańczyków. Już wiemy, że podczas robienia zakupów należy się targować i jak skutecznie można usunąć z dłoni kolce opuncji. Mamy również informacje o tym, jak wygląda rozkład dnia w Maroku i dlaczego jego mieszkańcy nigdy nie podają lewej dłoni. Podczas prelekcji uczniowie mogli przymierzyć marokańskie stroje i obejrzeć pamiątki przywiezione z wyprawy. Dzięki temu spotkaniu odległa dotąd Afryka stała się nam znacznie bliższa. Niektórzy już oszczędzają na wakacje pod marokańskim niebem, wszyscy natomiast oczekują ponownego spotkania z członkami grupy „Trzask" i nowych wiadomości z ciekawych zakątków świata.

  Czytaj więcej...

 • Andrzejki w przedszkolu

  Podczas zabawyW piątek 30 listopada "słoneczne 5-latki" świętowały tradycyjne andrzejki. Nie zabrakło wróżb przepowiadających przyszłość. Dzieci z wypiekami na twarzy losowały karteczki przepowiadające kim będą, gdy dorosną, lały wosk i układały pantofelki wędrujące w stronę drzwi. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa z zaprzyjaźnioną wróżką. Andrzejkowe atrakcje dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i stały się okazją do zainteresowania ludową tradycją.

  Czytaj więcej...

 • Mamo, tato, wolę wodę

  Program edukacyjny
  W dniach 26-30 listopada w grupie „Słonecznych'' realizowaliśmy program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę". Poprzez zabawę dzieci uczyły się jak zdrowo się odżywiać, jakie znaczenie ma woda dla człowieka, świata zwierząt i roślin. Spacery i zabawy na świeżym powietrzu wzmocniły kondycję fizyczną dzieci. Listopadowa pogoda pozwoliła nam na poszukiwania źródła wody , którym okazała się między innymi działkowa studnia. Mamy nadzieję, że realizacja programu przyczyni się do kształtowania postawy proekologicznej u naszych przedszkolaków.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła