Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • W bibliotece

  W bibliotece
  W miesiącu październiku grupa "Żaczków" i "Słonecznych" brała udział w lekcjach bibliotecznych w naszej szkole. Pani bibliotekarka Renata Rachwał oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznała z zasadmi jej funkcjonowania i zadaniami jakie spełnia biblioteka i czytelnia w szkole. Dzieci mogły poprzeglądać książki, czasopisma dla dzieci, przejść się pomiędzy regałami z książkami, zobaczyć katalogi i karty do książek. Na koniec Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom baśń Andersena, prezentowała ilustracje w książce i zaprosiła na kolejne spotkanie w listopadzie.


  Czytaj więcej...

 • "Entuzjaści" - dzieciom

  Kabaret Entuzjaści
  W dniu 15 października w naszej szkole wystąpił gościnnie Kabaret "Entuzjaści". Prowadzi on działalność prze Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krośnie. Kabaret zaprezentował najbardziej popularne bajki i wiersze ze zbiorów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Odbiorcami byli uczniowie klas I-III. Barwne stroje, charakterystyczne rekwizyty, uczyniły występ humorystycznym i ciekawym. "Za kulisami" dzieci miały możliwość przebrania się za charakterystyczne postaci bajkowe.

  Czytaj więcej...

 • Krośnieńska Akademia Młodych 2013/14

  Studiujemu!
  Podobnie jak w poprzednim roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w ramach "Nocy Nauki" (25 października o godz. 17.00) zainauguruje działalność Akademii Młodych. Została ona powołana w trosce o podnoszenie poziomu wiedzy, aktywności kulturalnej, sportowej i turystycznej oraz rozbudzenie zainteresowań naukowych dzieci i młodzieży Krosna i okolic. Zachęcamy Rodziców do zainteresowania się poniższą ofertą zajęć. Więcej informacji na www.pwsz.krosno.pl

  Czytaj więcej...

 • Rodzice czytają Nutkom

  Zasłuchani...
  Od tego roku szkolnego, wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem rozpoczęliśmy akcję „Rodzice czytają Dzieciom w Przedszkolu". Przedsięwzięcie polega na tym, że raz w miesiącu chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom bajki/baśnie/opowiadania.W grupie „Nutki" akcję zainaugurowały Mamy, które jako pierwsze zgłosiły się na ochotnika do czytania. Była to Mama Izy i Mama Łucji. Dzieci słuchały bajki o „Dziwnym Smerfie" oraz opowiadania o smoku Beniu. Przedszkolaki były bardzo ucieszone, że Rodzice postanowili do nas zawitać a bajek słuchały z zapartym tchem. Na koniec spotkania „Nutki" w podzięce za miło spędzony czas wręczyły Gościom wcześniej przygotowane upominki. Z naszego zaproszenia skorzystały na razie dwie Mamusie i dziękujemy Im serdecznie, że znalazły pół godziny wolnego czasu, aby poczytać "Nutkom". Mamusie przygotowały się wspaniale i przyniosły ciekawe opowieści. Dziękujemy bardzo i zachęcamy Rodziców do współpracy i integracji z przedszkolakami. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym Mama albo Tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo. A my wychowawcy utwierdzamy się w przekonaniu, że Rodzice czytają dzieciom. Przedszkolaki czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie z Rodzicami i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich Mama lub Tata z ciekawą bajką, baśnią, wierszem lub opowiadaniem. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich do głośnego czytania książek wraz z naszymi przedszkolakami. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.

  Czytaj więcej...

 • Maestro Francesco Malapena gościem w naszej szkole

  Podczas spotkania
  W dniu 8 października 2013r. gościliśmy w naszych skromnych progach włoskiego śpiewaka operowego światowej sławy. Francesco Malapenajest uznawany za jednego z najlepszych współczesnych tenorów, na stałe związany z mediolańską La Scalą.
  W Krośnie przebywał na zaproszenie Stowarzyszenia Czyń Dobro, Mimo Wszystko, występując w Koncercie Nadzwyczajnym z lwowską Orkiestrą Opery i Baletu podczas IV Dni Sztuki Krosno 2013.
  Było to bardzo wielkie wydarzenie kulturalne, dla nas bardzo ważne ze względu na swój cel charytatywny. Koncert zgromadził nie tylko wytrawnych melomanów, ale przede wszystkim ludzi dobrej woli, którzy chcieli w ten sposób pomóc rodzinie Mateusza Kidawy – 6-latka uczęszczającego do naszego przedszkola. Chłopiec choruje na poważna chorobę artrogrypozę. Przeszedł już 9 operacji w klinice niemieckiej, które umożliwiają mu chodzenie. Leczenie trzeba kontynuować, a koszty znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny chłopca.
  Mateusz jest bardzo dojrzałym, pogodnym dzieckiem. Chętnie uczestniczy w zabawach i zajęciach przedszkolnych. Słynny tenor okazał się wrażliwym, empatycznym człowiekiem. Spotkał się z Mateuszem i jego mamą w budynku naszej szkoły. W rozmowie uczestniczyła Pani Kamila Bogacka - Prezes Stowarzyszenia Czyń Dobro Mimo Wszystko, tłumacząc wypowiedzi poszczególnych osób.
  Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć rodzinę Mateusza prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem.
  W naszym Zespole od dwóch lat zbieramy nakrętki z butelek, dzięki którym zwiększamy zasoby finansowe na leczenie tego wyjątkowo sympatycznego chłopca.
   

  Czytaj więcej...

 • Przedszkolaki z wizytą u stomatologa

  Podczas wizyty
  2 września dzieci pięcioletnie z grup: Wiewiórek, Słonecznych i Żaczków wybrały się z wizytą do Centrum Stomatologii „Langmet" przy ulicy Korczyńskiej. W pierwszej części obejrzały film dotyczący higieny jamy ustnej. Następnie z paniami pielęgniarkami segregowały do koszy pokarmy, które są zdrowe i szkodliwe dla organizmu. W dalszej części pani stomatolog Maria Marosz zaprosiła dzieci do obejrzenia gabinetu, zapoznała ze swoimi narzędziami dentystycznymi. Każdy odważny przedszkolak siedział na fotelu, uzupełniał kolorowe ubytki i uczył się prawidłowo szczotkować zęby –„smoka". Wszystkie dzieci dostały upominki, wyszły radosne i uśmiechnięte. Obiecały przestrzegać poznanych rad, dbać o higienę jamy ustnej, jeść owoce i warzywa oraz odwiedzać gabinet stomatologiczny.
   

  Czytaj więcej...

 • „Ciuchcią po Krośnie"

  Podczas wycieczki
  Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła przedszkolakom z grup Krasnali i Wiewiórek w wycieczce kolejką w dniu 7 września. Znane ulice miasta i jego zabytki dzieci mogły podziwiać przez okna ciuchci. Przejeżdżały ulicami: Bursaki, Wieniawskiego, Sikorskiego, Wojska Polskiego do centrum miasta. W Rynku przy fontannie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Zadowolone wróciły do przedszkola gdzie na placu zabaw spędziły resztę przedpołudnia.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła