Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Audycja muzyczna

  Złote trąbki
  26 listopada w ramach audycji muzycznych, uczniowie klas I-VI mieli okazję zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć Łódzkie Trio "Złote trąbki" w składzie: Maciej Malec - puzonista, Marcin Błoszyk - trębacz oraz Wojciech Stępnik - klawiszowiec. W wykonaniu artystów usłyszeliśmy znane i lubiane utwory z filmów Walta Disneya, hity muzyki latynoamerykańskiej oraz live motive z filmu "Vabank" Juliusza Machulskiego. Wszyscy zebrani wykonali wspólnie pasodoble - zespół oczywiście grał, a uczniowie wykrzykiwali gromkie "ole". Wybrani przez lidera zespołu uczniowie, mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w zmaganiach z puzonem, podczas prób wydobycia dzwieku. Udało się! To było ciekawe doświadczenie.    
   

  Czytaj więcej...

 • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

  Krosno nocą
  W dniach od 7 października do 8 listopada odbywał się w naszej szkole I Konkurs Fotograficzny „Jesień w Krośnie i okolicach" Chętni uczniowie mieli do wykonania dwie fotografie w dwóch kategoriach – krajobraz lub zbliżenie. Do konkursu, swoje prace przekazało jedenaścioro uczniów. Fotografie zostały przedstawione całej społeczności szkolnej. W wyniku głosowania, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV-VI, wyłoniono najlepsze zdjęcia. Okazało się, że laureatami konkursu zostali:
  • I miejsce – Julia Tomkiewicz, klasa VIa, fotografia „Jesienny spacer",
  • II miejsce – Emilka Szwed, klasa IV a, fotografia „Zdążyć przed zimą",
  • III miejsce – Oliwia Ciuba, klasa IVb, fotografia „Jesienne słońce".
  W dniu dzisiejszym uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki „Krosno w starej fotografii". Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu ciekawych ujęć. Życzymy dalszego zapału i chęci do fotografowania.

  Czytaj więcej...

 • "Kto nam szyje ubrania?"

  Podczas wizyty
  W związku z realizacją tematu tygodniowego pt ."Kto nam szyje ubrania?" 19 listopada Nutki wybrały się do zakładu krawieckiego „Paula". Celem spotkania było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, poznanie urządzeń i przyborów jakie krawcowa wykorzystuje w swojej codziennej pracy zawodowej. Dzieci poznały różnego typu maszyny krawieckie, specjalne parowe żelazka oraz inne drobne przybory niezbędne w pracy krawcowej. Dowiedziały się, jak złożyć zamówienie na bluzkę czy spodnie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Przedszkolaki były urzeczone zaczarowanym światem zatrzasków, zamków i guziczków. Pani krawcowa przedstawiając tajniki swoich obowiązków w oczach dzieci urosła do miana bohaterki. Na zakończenie w podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły pani krawcowej dyplom. Dziękujemy naszej „bohaterce" za to, że zechciała gościć w miejscu swojej pracy być może przyszłe krawcowe lub krawców Smile

  Czytaj więcej...

 • "Barwy jesieni"

  Wręczenie nagród
  19 listopada 2013 r. w naszym przedszkolu przy ul. Prochownia odbyła się miła uroczystość. Przedszkolaki, których prace zostały nagrodzone w konkursie plastycznym pt. "Barwy jesieni" odebrały pamiątkowe dyplomy i skromne upominki. Prace dzieci zostały wyeksponowane na tablicy znajdującej się na dolnym korytarzu.

  Czytaj więcej...

 • Niepodległa 2013 - w przedszkolu

  Podczas uroczystości
  Dnia 8 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wysłuchania hymnu i krótkiego rysu historycznego. Każda grupa przedszkolna zaprezentowała przygotowane, na tę uroczystość, wiersze, piosenki oraz tańce.

  Czytaj więcej...

 • Niepodległa 2013

  Podczas akademii
  Dla każdego Polaka dzień 11 listopada jest wyjątkową rocznicą. Każdego roku bowiem tego dnia świętujemy odzyskanie niepodległości przez nasz Naród. W to świętowanie pragniemy wpisać się również my – grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8. Z tej racji zebraliśmy się wszyscy na uroczystej akademii, gdzie wspólnie przypominaliśmy sobie najtrudniejsze dzieje naszej Ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie naszej szkoły, przybliżali nam poprzez wiersze i pieśni patriotyczne zasługi naszych przodków w walce o wolność Polski. Okazaliśmy tym samym wdzięczność tym wszystkim, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny. Jednocześnie była to dla nas wielka lekcja patriotyzmu i szacunku do własnego Narodu. Pragniemy odnowić nasze postanowienia pielęgnowania narodowej tradycji, języka i kultury. Wszystkim Polakom pragniemy natomiast przypomnieć słowa: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

  Czytaj więcej...

 • Wizyta pszczelarza

  Wspólna fotografia
  W dniach 4 i 5 listopada 2013 r. nasze przedszkole i szkołę odwiedził niecodzienny gość – mistrz pszczelarstwa, Pan Aleksander, który przygotował dla dzieci prelekcję pt. W świecie pszczół. W trakcie spotkania dzieci miały okazję pooglądać i porównać, jak wyglądały ule kiedyś, a jak wyglądają dziś, oraz zajrzeć do jego wnętrza. Przedszkolaki i uczniowie poznały też niezwykłe zwyczaje pszczół i miały możliwość obejrzenia ich przez lupę w specjalnie przygotowanym przez naszego gościa szklanym ulu. Podczas spotkania dzieci degustowały pyłek pszczeli oraz różne rodzaje miodów, a w ramach warsztatów przyrodniczych samodzielnie wykonały świeczki z prawdziwego wosku. Na zakończenie miłego spotkania Kubuś Puchatek podarował każdemu dziecku „małe co nieco"- słoiczek miodu.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła