Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • "W zdrowym ciele..."

  Podczas zawodów
  „W zdrowym ciele zdrowy duch- o tym wie każdy zuch!"- Pod takim hasłem odbyły się mikołajkowe zawody sportowe w przedszkolu nr 3 „Na Zielonym Wzgórzu", organizowane przez panie nauczycielki poszczególnych grup wiekowych. Zawody sportowe miały na celu integrację przedszkola, propagowanie sportowego ducha zdrowej rywalizacji oraz uaktywnianie od najmłodszych lat zachowań prozdrowotnych. Zróżnicowane i dopasowane do wieku dzieci konkurencje sportowe, wzbudzały wiele emocji i ducha walki wśród przedszkolaków, a dzieci miały okazję wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami i sprawnością ruchową. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach, nie obyło się także bez śmiechu i dobrej zabawy. Zwycięzcami były oczywiście wszystkie dzieci, a za swój wysiłek nagrodzone zostały gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.
   

  Czytaj więcej...

 • Sportowy tydzień z Mikołajem

  Podczas zawodów
  Od 2-6 grudnia w naszej szkole odbywały się zawody sportowe pod hasłem "Mikołajki na sportowo". Konkurencje zostały dostosowane do poszczególnych grup wiekowych. Przed zawodami każdy uczeń z klas młodszych miał za zadanie wykonanie mikołajkowego prezenciku – pudełka, które później wykorzystaliśmy do zawodów. Klasy I –III współzawodniczyły w wyścigach rzędów:
  • układanie na czas, z puzzli postaci Mikołaja,
  • wyścigi z pojedynczymi elementami puzzli ( rozkładanie i składanie Mikołaja),
  • wyścigi z pudełkami – prezentami umieszczonymi na głowie,
  • wrzucanie do mikołajkowych worków pudełek – prezentów trzymanych przez nauczycieli
  • układanie piramidy z pudełek – prezentów.
  Widzowie głośno dopingowali kolegów. Było dużo zabawy i radości. Uczniowie klas IV –VI współzawodniczyli w rozgrywkach ,,Dwa ognie". Pierwszy etap to współzawodnictwo między oddziałami klasowymi. Wygrani z poszczególnych oddziałów walczyli o jak najwyższe miejsce na podium. Najwięcej emocji było w finale rozgrywek. Z wypiekami na twarzy dopingowaliśmy grających uczniów. Rozgrywki wygrała klasa VIa. Te same klasy uczestniczyły również w mikołajkowych zawodach pływackich na basenie. Uczniowie startowali na dystansie 50 m. Rywalizacja jak i doping widzów była zacięta. Wygrał Jakub Bęben z klasy VI a. Każdy uczeń na zakończenie rozgrywek i zawodów otrzymał słodką niespodziankę.  Tydzień mikołajkowy przyniósł nam wiele emocji i wrażeń. Zachęcił do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku oraz propagowania zdrowego stylu życia, a także "zdrowej" rywalizacji oraz współzawodnictwa w duchu fair play.


   

  Czytaj więcej...

 • Święto szkoły 2013

  Podczas uroczystości
  W dniu 6 grudnia z okazji Barbórki obchodziliśmy święto naszej szkoły. Motto uroczystości brzmiało "Mam talent". W pierwszej części uczniowie klasy IIIa opowiedzieli o pracy górników oraz brawurowo zatańczyli trojaka. Następnie uczniowie prezentowali swoje talenty. Były występy sportowe, recytatorskie, taneczne wokalne oraz instrumentalne. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że wśród nas jest wielu utalentowanych uczniów uczniów. Uroczystość prowadzili: Wiktoria Leczek i Filip Gajewski - uczniowie klasy IVa. Akademia upłynęła w radosnej i miłej atmosferze.

  Czytaj więcej...

 • Karta 3+

 • "Bez piątej klepki"

  Podczas konkursu
  W dniu 25 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie recytatorskim, organizowanym przez Dom Kultury przy Osiedlu Traugutta. Tematyka wierszy miała zabarwienie humorystyczne. Przeważały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Nasi uczniowie spisali się na medal. Uczennica klasy Ia Roksana Żychowska zajęła III miejsce, a uczennica klasy IIb Konstancja Okarmus została wyróżniona.

  Czytaj więcej...

 • "Mikołajki 2013" na sportowo

  Więcej informacji tutaj


   

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie z Mikołajem 2013

  Spotkanie z Mikołajem
  Dnia 04 grudnia wszystkie grupy naszego przedszkola wyruszyły do hali sportowej na spotkanie z Mikołajem. Dzieci obejrzały na żywo bajkę "Czerwony Kapturek". Była tez wspólna wesoła zabawa przy muzyce. Pod koniec spotkania do dzieci przyszedł Mikołaj. Mikołaj przyniósł wiele prezentów. Każde dziecko otrzymało paczkę za słodyczami i drobnymi upominkami.
  Dzieci zmęczone ale pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła