Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • „Baba Wielkanocna 2013"

  Nasi kucharze
  Już tradycyjnie dzieci z grupy Żaczków uczestniczyły w Wielkanocnych warsztatach artystyczno-kulinarnych przygotowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krośnie. Tym razem konkurs zatytułowany był „Baba Wielkanocna". Grupa artystów przygotowała kartki świąteczne, a grupa kucharzy – babę wielkanocną. Następnie cała drużyna przystąpiła do aranżacji stołu wielkanocnego. Wśród gwaru, rozmów, śmiechów i ogólnej radości nastąpiła degustacja i wręczenie dyplomów i upominków. Podczas konkursu i wspólnej zabawy na warsztatach dzieci zdrowe integrowały się z dziećmi z dysfunkcjami rozwojowymi. Pierwsze miejsce, zabawa, wspaniałe nagrody dostarczyły dzieciom wiele satysfakcji i radości.

  Czytaj więcej...

 • Wiosenne Wierszowanki 2013

  Nasi konkursowi recytatorzy
  W dniu 15 marca odbył się w naszym przedszkolu konkurs recytatorski pt: „Wiosenne wierszowanki". Wzięło w nim 16 uczestników reprezentujących 2 grupy 4-latków: Krasnali i Wiewiórek. Mimo ogromnej tremy przedszkolaki pięknie recytowały wiersze znanych poetów: J.Tuwima, J.Brzechwy, D.Geller, M.Konopnickiej Wszystkim uczestnikom przysłuchiwali się zaproszeni goście, koledzy i koleżanki z młodszych grup oraz jury. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:
  • I miejsce Antoni Pitera za recytację wiersza „Lokomotywa"
  • II miejsce Lena Krochmal za recytację wiersza „Pranie"
  • III miejsce Kamil Sieniawski za recytację wiersza „Dla Dziadka".
  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody niespodzianki. Celem konkursu była prezentacja umiejętności aktorskich dzieci, popularyzacja literatury dziecięcej oraz dostarczanie doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich.

  Czytaj więcej...

 • "Dom moich marzeń"

  Nagrodzeni
  Uczniowie klasy IVa wzięli udział w konkursie plastycznym "Dom moich marzeń" zorganizowanym przez Okręgową Radę Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej. Po spotkaniu z architektem p. Wojciechem Wierdakiem i wygłoszonej przez niego prelekcji na temat architektury, otoczenia, funkcji budynków, każdy uczeń wykonał pracę plastyczną przedstawiając w niej wizję swojego wymarzonego domu. Spośród 250, nadesłanych z całego woj. podkarpackiego, projektów doceniono prace: Huberta Szweda (nagroda główna), Aleksandry Cmok, Zuzanny Szuby, Maksa Gradowicza, Dominika Waliszewskiego (wyróżnienia). Uczniowie zostali zaproszeni na wernisaż pokonkursowy do Europejskiej Galerii Sztuki mieszczącej się w Centrum Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie odebrali nagrody i dyplomy. Gratulacje!

  Czytaj więcej...

 • Konkurs kulinarny 2013

  Szkolni Mistrzowie Patelni
  Dzisiaj w naszej szkole odbył się pierwszy i z pewnością nie ostatni konkurs kulinarny. Ku zaskoczeniu organizatorów do konkursu zgłosiło się aż 29 uczestników, uczennic i uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i wykonanie dowolnej potrawy. Każdy zaopatrzony w niezbędne produkty, naczynia a nawet drobny sprzęt gospodarstwa domowego z ochotą i zapałem przystąpił do dzieła. W atmosferze radości, w gwarze rozmów, brzęku naczyń i sztućców, szumu urządzeń, pod czujnym okiem koleżanek, kolegów i organizatorów powstawały oryginalne i jak się później okazało pyszne potrawy: sałatki, desery, pierogi, ryby, szaszłyki, kanapki, przekąski.  Po zakończeniu prac kulinarnych każdy uczestnik miał do wykonania jeszcze jedno zadanie - oddanie trzech swoich głosów na jego zdaniem najlepszą potrawę. Po głosowaniu uczniów do pracy przystąpiła komisja konkursowa, która oceniała prace w dwóch kategoriach: desery i dania główne, sałatki. Wyłonienie zwycięzców okazało się dość trudne gdyż wszystkie powstałe potrawy były przygotowane, zaprezentowane bardzo estetycznie i smakowały wyśmienicie. Pewnie sami mistrzowie patelni, znani z tv nie powstydziliby się takich wspaniałości Smile. Przed ogłoszeniem wyników Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk gratulowała wszystkim uczestnikom przede wszystkim umiejętności i pomysłowości.  Podkreśliła, że posiadane umiejętności są bogactwem, którego nikt im nie odbierze. Czynią one również każdego uczestnika zwycięzcą konkursu. Po brawach dla wszystkich naszych mistrzów parelni nastąpiła najważniejsza chwila - ogłoszenie wyników. Po zebraniu wszystkich głosów uczniów i członków komisji okazało się, że...!

  Czytaj więcej...

 • Rekolekcje 2013

  Panie umocnij naszą wiarę
   

  Program:  Wtorek, 19 marca
  * 8.00 - 8.30 - Nauka śpiewu (sala gimnastyczna),
  * 8.45 - 9.40 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną,
  * 9.45-10.00 - Przerwa  śniadaniowa,
  * 10.00 - 11.00 - Kultura sarmacka - klasy I-III,
  * 10.00 - 11.00 - Spowiedź - klasy IV-VI
  * 11.00 - 12.00 - Kultura sarmacja - klasy IV-VI,
  * 11.00 - 12.00 - Konkurs plastyczny "Nasz kościół" -  klasy I-III.
  ; Środa, 20 marca
  * 8.00 - 8.30 - Nauka śpiewu (sala gimnastyczna),
  * 8.45 - 9.40 - Msza Święta z nauką rekolekcyjną,
  * 9.45-10.00 - Przerwa  śniadaniowa,
  * 10.00 - 11.00 - Koncert muzyki żydowskiej,
  * 11.00 - 12.00 - Konkurs o bł. ks. Jerzym Popiełuszko - klasy IV-VI,
  * 11.00 - 12.00 - Film religijny - klasy I-III.  Czytaj więcej...

 • Trening twórczego myślenia


  Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krośnie zaprasza uczniów klas IV-V na kolejną edycję warsztatów twórczego myślenia. Warsztaty mają na celu doskonalenie umiejętności świadomego i twórczego wykorzystania wiedzy poprzez stymulację rozwoju intelektualnego w kierunku rozwijania oryginalnego, niestereotypowego, twórczego myślenia, rozwój samoświadomości i samooceny dziecka, a także budowanie pozytywnego obrazu samego siebie, poczucia własnej wartości oraz werbalne i niewerbalne wyrażanie uczuć i emocji.
  Zajęcia rozpoczynają się 8 kwiatnia 2013 r. Będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 14:30-16:00 w cyklu 7 spotkań. Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 marca 2013 r. Liczba miejsc jest ograniczona. W sprawie zajęć proszę kontaktować się telefonicznie (132420519) z psychologiem Panią Ewą Zawadąw godzinach:
  • poniedziałek, piątek - 12:00-16:00
  • wtorek, czwartek - 8:00-12:00
  • środa - 13:00-17:00

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła