Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

  Święto Mamy i Taty
  W dniach 22,23, 24 maja dzieci z grup "Nutki", "Słoneczni", "Żaczki" obchodziły Dzień Mamy i Taty. Uroczystości odbywały się w świetlicy szkolnej, gdzie wszystkie grupy przedstawiały przygotowany repertuar: piosenki, wiersze, inscenizacje bajek i tańce. Był wspólny poczęstunek, zabawy, konkursy, łzy wzruszenia i radości. Na zakończenie rodzice zostali obdarowani prezentami, laurkami i całusami od swoich pociech.

  Czytaj więcej...

 • Festiwal Naukowy

  Festiwal Naukowy
  W dniu dzisiejszym (24.05) w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy zorganizowany na zakończenie projektu edukacyjnego „Szkoła z klasą 2.0", który realizowaliśmy w tym roku szkolnym. Przez pięć godzin lekcyjnych uczniowie klas I-III mieli okazję teoretycznie i praktycznie poszerzyć swoją wiedzę o informacje związane ze zjawiskami fizycznymi z jakimi mamy do czynienia na co dzień.
  Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano uczniom doświadczenia, które pozwoliły im odpowiedzieć na różne pytania. Czy można zobaczyć dźwięk, czy jest możliwe odbijanie bańki mydlanej, jak włożyć jajko do butelki, jak zrobić mini tornado to tylko niektóre pytania na które odpowiedzi dostarczyły prezentowane doświadczenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili przedstawiane zjawiska, aktywnie uczestniczyli w rozmowach tematycznych oraz trafne formułowali wnioski końcowe. W tej części okazało się również, że kilku uczniów posiada dość dużą wiedzę o wszelkich zjawiskach zachodzących w przyrodzie. W drugiej część naszego spotkania uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach o charakterze techniczno-naukowym. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się zręcznością, pomysłowością, zgodną współpracą w zespole oraz umiejętnościami wykorzystania zjawisk fizycznych, a przede wszystkim cech materiałów do jak najszybszego wykonania zadań. Sprężystość, równowaga, kąt padania i odbicia, zachowanie materiałów wrzucanych do wody to m.in. takie zagadnienia wykorzystywali zawodnicy podczas zabaw.
  Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że w poszczególnych grupach klas zwyciężyły klasy: Ib, IIa i IIIb.
  W czasie festiwalu bardzo pomocną okazała się praca uczennic i uczniów klasy VIb. Powierzone im zadania wykonali wzorowo. Emilka H., Kaja Ł., Zuzia R., Kamil G. Bartek P. i Michał Sz. –to dzięki nim festiwal przebiegł bardzo sprawnie.
  Na zakończenie wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
  Nauka, zabawa, kulturalny, choć głośny dopingowanie swoich koleżanek i kolegów, radość z sukcesów oraz wspólnie spędzonego czasu towarzyszyły wszystkim przez całe spotkanie.
  Dziękuję wszystkim za udział w festiwalu

  Czytaj więcej...

 • II Międzyszkolny Konkurs Poetycki dla dzieci i młodzieży

  Julian Tuwim
  Rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima i to jego słowa stały się mottem naszego konkursu dla młodych poetów:

  „Oto dom mój: cztery ściany wiersza
  W mojej pięknej ojczyźnie- polszczyźnie!"

  Ci, którzy już od najmłodszych lat podjęli trud tworzenia poezji będą mieli okazję podzielenia się nią z innym !!!

  Organizatorem konkursu jest: Szkoła Podstawowa nr 8 w Krośnie

  1. Cele konkursu:
  • pobudzenie wrażliwości poetyckiej,
  • łowienie talentów,
  • promocja dobrej twórczości,
  • literacka przygoda dla dzieci i ich opiekunów.

  Czytaj więcej...

 • Szkolne przedstawienia teatralne

  Młodzi aktorzy w akcji!
  Od wielu już lat, każdego roku, podopieczni pani Joanny Jajugi z klas IV i V biorą udział w szkolnym projekcie teatralnym. Uczniowie klas IV przygotowują inscenizację baśni, a klasy piąte - mitu. Przedstawienie przygotowują długie przygotowania: dobranie się w zespoły, pisanie scenariuszy lub wybór najlepszego gotowego, tworzenie rekwizytów i kostiumów, próby... Na kilka wiosennych dni sala nr 16 zamieniła się w "mały teatr" ze sceną i widownią. Wybrane klasy i przedszkolaki chętnie skorzystali z zaproszenia, by obejrzeć scenki teatralne swoich kolegów. W tym roku wszystkie przedstawienia okazały się sukcesem. Gratulujemy!!!
  Obejrzyj film

  Czytaj więcej...

 • Krośnieńska Akademia Młodych

  Studiujemu!
  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Krośnieńskiej Akademii Młodych organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Jest to cykl wykładów i warsztatów kierowanych do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI Krosna i okolic.
  8 maja odbył się wykład inauguracyjny „Nie bój się – uratuj komuś życie", w którym uczestniczyło 15 uczennic i uczniów naszej szkoły. W części warsztatowej uczniowie mieli okazję ćwiczyć pod okiem fachowców masaż serca i sztuczne oddychanie. Rozpoczął się też cykl warsztatów plastycznych „Zaszalej z plastyką", na których dzieci miały okazję popracować, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. W efekcie pracy powstały oryginalne i twórcze prace plastyczne. Podsumowaniem cyklu zajęć plastycznych, będzie wernisaż połączony z ekspozycją prac dzieci. Po pracowitych zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk prof. nadzw. dr hab. Zbigniewa Barabasza pierwsze w swoim życiu indeksy.
  W ramach Akademii planujemy również udział w warsztatach „Dlaczego człowiek musi być w ruchu? Czyli coś aktywności" i „Ciekawostki ze świata chemii". Uczniowie nie mogą się doczekać.

  Czytaj więcej...

 • 222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Podczas apelu
  6 maja w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna, w której brały udział uczennice klasy VI, "przeniosła" nas do redakcji szkolnej gazetki. Scenografia podkreślała rangę wydarzenia, a czarno-białe gazety i "papierowe" kwiaty nawiązywały do dziennikarskiej wizji jej autorów. Uczniowie przypomnieli historię konstytucji, przedstawiono scenkę z obrad Sejmu Wielkiego, na dużym ekranie ukazywały się ważne daty, hasła, portrety twórców konstytucji. Na koniec, recytując wiersze o Ojczyźnie, nawiązano do dzisiejszych czasów i do współczesnego patriotyzmu.
  Uroczystą atmosferę podkreślały piosenki patriotyczne, śpiewane przez chór i solistów. Wszyscy uczniowie byli elegancko ubrani, ale tym razem dziewczynki miały czerwone bluzki, a chłopcy białe koszule. Na koniec, nawiązując do Święta Flagi, wszyscy uczniowie stworzyli "żywą flagę", co znalazło swój finał na wspólnej fotografii.

  Czytaj więcej...

 • Dyżur wakacyjny

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła