Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Jak spędzam czas wolny? - wyniki ankiety

  Pływasz?
  Wśród uczniów klas 4 i 5 została przeprowadzona ankieta dotycząca sposobu spędzania wolnego czasu. Pytania kwestionariusza poruszały wiele kwestii związanych z tym tematem. Poniżej zamieszczam wnioski ogólne  jakie nasuwają się po analizie poszczególnych kwestionariuszy oraz zestawienie szczegółowe. Zachęcam Państwa do przyglądnięcia się przedstawionym wnioskom i wynikom. 

  Czytaj więcej...

 • Konkurs Poetycki rozstrzygnięty

  W II Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim, zorganizowanych przez naszą szkołę w ramach obchodów "Roku Juliana Tuwima" laureatami zostali:

  • I miejsce - Jagoda Czaja - Szkoła Podstawowan Nr 4, przygotowująca p. Anna Kustroń,
  • II miejsce - Izabela Buczko - Szkoła Podstawowa Nr 14, przygotowująca p. Alicja Szepelak,
  • II miejsce - Karol Marosz - Szkoła Podstawowa Nr 4, przygotowująca p. Anna Kustroń,
  • III miejsce - Magdalena Pawlik - Szkoła Podstawowa Nr 15, przygotowujący p. Janusz Michalik.
  Gratulujemy
   
  Nagrody konkursowe zostaną dostarczone pocztą

  Czytaj więcej...

 • Festyn Rodzinny 2013

  Festyn Rodzinny 2013
  15 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się jubileuszowy XX Festyn Rodzinny. Wszystkich obecnych w imieniu całej szkoły powitała Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk. Następnie prowadząca całą imprezę, niezastąpiona w tej roli p. Iwona Foremny poinformowała przybyłych o wszelkich atrakcjach tego dnia. Festyn był okazją do zaprezentowania przez naszych uczniów swoich umiejętności muzycznych, artystycznych, tanecznych i innych. Na scenie podziwialiśmy między innymi młode talenty: taneczne przygotowane przez p. Annę Szwed, wokalne i instrumentalne pod batutą p. Jolanty Teśniarz, teatralne prowadzone przez p. Joannę Jajugę. Swoją obecnością na festynie zaszczyciły na władze miasta z Zastępcą Prezydenta Miasta Krosna Panem Bronisławem Baranem na czele. Podczas festynu odbyło się również uroczyste otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska sportowego, które powstało obok naszej szkoły w miejscu starego, wysłużonego już obiektu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali uczniowie, p. dyrektor, p. przewodnicząca Rady Rodziców oraz zaproszeni goście. Obiekt został również poświęcony przez ks. Mariusz Mula. Po oficjalnej części otwarcia na nowym boisku padł pierwszy gol. W bramce ustawiła się bramkarka szkolnej reprezentacji piłki nożnej Ada Habrat, a naprzeciwko, pierwszy strzelający ks. Mariusz. Rozbieg, strzał – no niestety przestrzelił Frown. Znacznie większą skutecznością strzelecką popisał się Pan Bronisław Baran. Po precyzyjnym strzale Ada skapitulowała. Pierwszy gol stał się faktem. Zaproszeni goście i wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć pokazowy trening piłki nożnej naszej szkolnej reprezentacji dziewcząt, przygotowany i przeprowadzony przez p. Marcina Maculskiego. Drużyna reprezentowała się rewelacyjnie. W czasie festynu, jako szkoła zrzeszona w UNICEF-ie organizowaliśmy akcję „Dzień zmian" w ramach której każdy mógł zakupić lub wykonać sobie bransoletkę. Fundusze zebrane przy tej okazji zostaną przekazane na rzecz organizacji. Odbyła się również akcja ulotkowa dla rodziców, ulotek ufundowanych przez Urząd Miasta Krosna w ramach programu profilaktycznego „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013". Rozstrzygnięto również Szkolny Konkurs Krawiecki. Jego pierwszym laureatem została uczennica klasy IVb Małgorzata Mróz. - W czasie festynu można było poskakać na trampolinie, pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, zobaczyć popisowe zjazdy i skoki downhillowe. Warto także wspomnieć, że tradycyjnie odbyła się sprzedaż pysznych ciast upieczonych przez rodziców, działał bogato zaopatrzony bufet, malowaliśmy twarze, uczennice ZSP2 robiły dzieciom fryzury, odbywały się zgaduj zgadule, kiermasz podręczników, turnieje sprawnościowe dla rodziców i dzieci. Uczestnicy mogli również zobaczyć sprzęt policyjny. Mimo lejącego się z nieba żaru, imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Festyn zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Krosno.
   

  Czytaj więcej...

 • Przedszkolne zawody sportowe

  Nasza drużyna
  Dnia 11 czerwca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w IX Sportowej Olimpiadzie Integracyjnej dla przedszkolaków „Przez ruch do zdrowia". Celem olimpiady było kształtowanie zachowań prozdrowotnych, wzmacnianie wiary dziecka we własne siły oraz nauka wypoczynku poprzez sport i zabawę. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Olimpiada dostarczyła dzieciom wiele radości.

  Czytaj więcej...

 • "Ciuchcią po Krośnie"

  Ciuchcią po Krośnie
  W poniedziałek 3 czerwca 2013 roku najmłodsze grupy przedszkolaków „Biedronki" i „Smerfy" wybrały się wraz z paniami na wycieczkę „Ciuchcią po Krośnie". Wyruszyły w podróż kolejką turystyczną. Z okien ciuchci podziwiały piękno i uroki naszego miasta i jego zabytki. Przejeżdżały ulicami miasta: ulicą Legionów, Podwale obok Ogródka Jordanowskiego, jechały do obwodnicy obok pomnika J. Pawła II, M. Kopernika i I. Łukasiewicza, do centrum miasta i do Rynku. Zadowoleni z takiej przejażdżki wróciliśmy ciuchcią do przedszkola.

  Czytaj więcej...

 • Na wycieczce...

  Na wycieczce
  W życiu przedszkolnym są takie dni, na które czeka się z utęsknieniem i niecierpliwością. Do jednych z tych dni należał wtorek 04.06.2013 r., kiedy grupa „Nutek", „Słonecznych" i „Żaczków" pojechała na wycieczkę do Krempnej. Spokojnie i cierpliwie znieśliśmy podróż autokarem, ale już na miejscu ogarnęło nas szaleństwo!Najpierw udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Magurskiego Parku Narodowego. W sali ekspozycyjnej Ośrodka Edukacyjnego i Muzeum obejrzeliśmy multimedialny spektakl przyrodniczy, który opowiadał o historii kształtowania się obecnego krajobrazu. Na wystawie w muzeum zobaczyliśmy krajobrazy, rośliny i zwierzęta parku w różnych porach roku (m.in. 22 gatunki występujących tu drzew). Warto podkreślić, że w muzeum przeprowadzono bardzo wiernie rekonstrukcję środowiska naturalnego. Przedszkolaki zobaczyły również wystawę poroża jeleni i saren oraz czaszek wybranych ssaków Magurskiego Parku Narodowego. Zafascynowani klimatem muzealnych eksponatów udaliśmy się do przystani Kotań na grilla, którego dzieci wyczekiwały z niecierpliwością. W oczekiwaniu na przepyszne kiełbaski dzieci korzystały z placu zabaw. Co prawda pogoda nas nie rozpieszczała, ale padający deszcz nie był nam straszny i nie spędzał uśmiechu z twarzy. Dzieci wróciły z wycieczki pełne wrażeń i wyjątkowych wspomnień. A z ust niejednego przedszkolaka padło zdanie: „...już nie mogę doczekać się kolejnego wyjazdu..."

  Czytaj więcej...

 • Dzień Mamy i Taty "Na Zielonym Wzgórzu"

  Święto Mamy i Taty
  Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w przedszkolu „Na Zielonym Wzgórzu" rozpoczęły, dnia 23 maja o godzinie 13.00, „Krasnale" spotkaniem ze swoimi bliskimi. Przedstawiły one program artystyczny, w skład którego wchodziły wiersze i piosenki związane z aktualną tematyką oraz taniec pt. „Poleczka". Trema była duża, ale wszyscy pięknie się zaprezentowali. Następnego dnia duże emocje przeżywały dzieci z najmłodszych grup. „Biedronki" odważnie mówiły wiersze i śpiewały piosenki, a także zatańczyły taniec pt. „Polka-kłanianka". Rodzice wzruszeni podziwiali swoje pociechy. Dzieci z grupy „Smerfy" przedstawiły inscenizację pt. „Zgubione korale" oraz zaprezentowały się w wierszach i piosenkach. Po kilku dniach- 27 maja swoich gości przyjmowały dzieci z grupy „Wiewiórki". W przepięknych strojach przedstawiły „Bajkowy koncert życzeń". Wszystkie dzieci wręczyły swoim Rodzicom okolicznościowe upominki i spędziły z nimi nieco czasu w miłej atmosferze. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, bardzo przeżyli chwile, które zapewne pozostaną w pamięci na długo.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła