Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Tuwim 2013

  Laureaci konkursów
  Rok 2013 był poświęcony twórczości Juliana Tuwima. Uczniowie klas 1-3 poznali bliżej postać artysty. Jesienią kabaret Entuzjaści przedstawił dla młodych widzów przedstawienie, w którym dzieci mogły czynnie wziąć udział, włączając się w recytację wybranych wierszy Juliana Tuwima. Zachęcone tym wydarzeniem większość z nich również nauczyła się dowolnego wiersza poety i wzięła udział w szkolnym konkursie recytatorskim. Odbył się również konkurs plastyczny na temat „Moja ilustracja do ulubionego wiersza Juliana Tuwima". Wyłoniono zwycięzców.

  Konkurs recytatorski:

  W kategorii klas I
  I miejsce:  Roksana Żychowska, Weronika Zajdel, Dominik Menet
  II miejsce: Milena Kuck, Jan Łojek, Aleksandra Bryś
  III miejsce: Lena Maraj, Aleksandra Guzik, Zuzanna Kosiek, Alicja Budzyńska

  W kategorii klas II
  I miejsce: Noemi Dako, Dagmara Oryszczak, Olga Oryszczak
  II miejsce: Roksana Kornaga, Aleksandra Zych
  III miejsce: Konstancja Okarmus, Aleksandra Łopuszańska

  Konkurs plastyczny:

  W kategorii klas I
  I miejsce: Roksana Żychowska, Jan Łojek, Dominik Menet
  II miejsce: Zuzanna Kosiek, Milena Kuck, Konrad Zajdel
  III miejsce: Martyna Półchłopek, Tymon Tlałka, Marcel Szwed

  W kategorii klas II:
  I miejsce: Aleksandra Łopuszańska, Magdalena Adamska, Julia Makiel

  Czytaj więcej...

 • VII Przedszkolny Przeglad Jasełek

  Młodzi artyści w akcji
  W dniu 14 stycznia 2014 r, w Domu Kultury na Osiedlu Traugutta odbył się już VII Przedszkolny Przeglad Jasełek. Grupa "Żaczków" tradycyjnie jak co roku wzięła udział w tym wydarzeniu. Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje role, śpiewali kolędy. Spisali się na medal!. Nie tylko pokonali tremę, ale także stworzyli bardzo efektowne widowisko. Przedstawienie jasełkowe obejrzeli licznie zgromadzeni rodzice i krewni. Był też pyszny poczęstunek, nagrodyi dyplomy. Sprawiedliwie przyznano wszystkim przedszkolakom I miejsca. W pięknej scenerii i miłej atmosferze jeszcez raz przeżywaliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia.

  Czytaj więcej...

 • Ferie 2014


  Czytaj więcej...

 • Na łyżwach

  Na łyżwach
  W ramach zajęć fakultatywnych wychowania fizycznego dla klas IV – VI odbywały się lekcje na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Uczniowie w różnych stopniach zaawansowania jazdy na łyżwach doskonalili swoja technikę oraz umiejętności, a nieliczna grupa stawiała na lodzie pierwsze kroki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach na lodowisku traktując je również jako frajdę i zabawę. Dzieci bezpłatnie korzystały z tej formy zajęć alternatywnych, mając także możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. 

  Czytaj więcej...

 • "Pan Policjant"

  Spotkanie z p. policjantem
  Dnia 10 stycznia 2014 r. do naszego przedszkola został zaproszony gość - policjant Pan Jerzy Barczentewicz. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej i uczestniczyły w nim trzy grupy: Żaczki, Słoneczni i Nutki. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić się w domu, w przedszkolu, na placu zabaw oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Gość ostrzegał tez przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać i wpuszczać ich do domu, a także jaką postawę obronną przyjąć podczas ataku psa. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenia jego pracy dla społeczeństwa.

  Czytaj więcej...

 • Wizyta w CDS

  W królestwie szkła
  Na przełomie grudnia i stycznia trzy grupy przedszkolne: Nutki, Słoneczni i Żaczki wybrały się na ciekawą wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła. Jest to pierwsze i jedyne w Polsce interaktywne centrum turystyczno–kulturalne, które przedstawia temat hutnictwa szkła i związanej z nim twórczości.Na miejscu przywitała nas sympatyczna Pani przewodnik, która zaopiekowała się nami oprowadzając po „królestwie". W trakcie zwiedzania widzieliśmy przepiękne witraże, szklane anioły, cudownie zdobione bombki choinkowe, grawerowane wazony i wiele innych ciekawych eksponatów ze szkła, których autorami są pracownicy CDS-u. Byliśmy świadkami jak z piasku powstaje szkło, widzieliśmy piec do wypalania szkła, obserwowaliśmy pracę hutników i wytwory ich umiejętności i wyobraźni. Dla nas Pan hutnik „wyczarował" ze szkła żółwia.Następnie wspólnie usiedliśmy przy stole, by stworzyć własne arcydzieła na szkle. Rysowanie konturów i wypełnianie ich kolorowymi farbkami sprawiło nam wielką frajdę – spod naszych rąk wyszły bardzo ciekawe prace. Kolejną nie mniej cieszącą niespodzianką było wybijanie szklanych monet z napisem „Krosno Miasto Szkła". Każdy z nas mógł samodzielnie wykonać taką monetę, którą podobnie jak namalowane obrazki zabraliśmy jako pamiątkę z wizyty w Centrum Dziedzictwa Szkła. Nawet panie mogły sprawdzić się w roli hutnika, wydmuchując ze szkła kształty, niekiedy trudne do zinterpretowania... Opuściliśmy to piękne miejsce pełni niesamowitych wrażeń i przepełnieni nadzieją, że jeszcze tu wrócimy. Bardzo cieszymy się, że dzięki tej wizycie odkryliśmy niesamowity świat szkła, z którego słynie nasze miasto – Krosno.

   

  Czytaj więcej...

 • Wyjazd na narty

  Na stoku
  16 i 19 grudnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły w ramach akcji ,,Narty dzieciom" wyjechali na narty do Puław Górnych. W pierwszym terminie uczestniczyły dzieci z klas III – VI. Była to kontynuacja nauki z poprzedniego roku. Uczniowie, którzy w tamtym roku robili pierwsze kroki na nartach, teraz już bardzo dobrze radzili sobie na wyciągu i stoku. W dalszym ciągu każdy w swojej grupie, odpowiedniej do zaawansowania i pod kierunkiem instruktorów, szlifował technikę jazdy. Instruktorzy zwracali uwagę na bezpieczeństwo i kulturę poruszania się po stoku i na wyciągach. W przerwie nauki każdy dostał dużą zapiekankę. W drugim terminie pojechały dzieci z klas I – II. Była to nauka od podstaw. Zaczęło się od ubierania butów, kasku, zakładania nart. Duży kłopot sprawiało niektórym chodzenie w butach narciarskich. Zanim dzieci przypięły narty do butów instruktorzy zorganizowali różne zabawy np. wyścigi w butach narciarskich, bieg za rękawiczką, na jednej narcie. Wszyscy wytrwale ćwiczyli. Często narty nie chciały słuchać właścicieli, ale już po dwóch godzinach było widać znaczne postępy. Niektórzy nawet próbowali wyjeżdżać na małym wyciągu dla dzieci. Nikt się nie zrażał upadkami. Uśmiech na twarzach, wzajemna pomoc, doping świadczył o zadowoleniu i satysfakcji z ćwiczeń. W przerwie wszyscy ze smakiem jedli zapiekanki i dzielili się wrażeniami. Następnie szybko i jeszcze z większym zapałem wracali na stok. W dwóch wyjazdach uczestniczyło stu uczniów z naszej szkoły. Następny wyjazd też jest planowany, ale póki co mamy zimową wiosnę.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła