Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Święto chleba 2014

  Święto chleba 2014

        W ubiegłym tygodniu, w naszej szkole przeprowadzono akcję pt. "Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014". Wychowawcy w poszczególnych klasach przeprowadzili pogadankę na temat chleba żytniego na zakwasie oraz zdrowego stylu życia. Omówiono także sprawę poszanowania chleba oraz przedstawiono sytuację krajów, w których brakuje tego podstawowego produktu żywnościowego. Dokonano także przeglądu sklepiku szkolnego, zachęcając uczniów do zakupu tylko zdrowej żywności.

  Czytaj więcej...

 • Koncert muzyczny

  Ilustracja

        W dniu dzisiejszym tj. 28 października, uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w koncercie muzycznym "Magiczny świat musicali i muzyki filmowej". Artyści z grupy Musical Show Band w składzie: p. Agnieszka Pędziwietr-Płuciennik (śpiew), p. Bogdan Grad (gitary, śpiew), p. Marek Kubisiak (saksofon, EWI, flet) i p. Piotr Pietrzak (perkusja, instrumenty perkusyjne) zaprezentowali nam znane tematy muzyczne. Wysłuchaliśmy wielu utworów, a wśród nich np: Mickey Mause March, The Pink Panther, Zorro's Theme, Deszczową Piosenkę, Hej Sokoły, czy La Bambę. Koncert był również doskonała okazja do zobaczenia nowoczesnych instrumentów elektronicznych, których brzmienia prezentowali muzycy. Konkursy z udziałem dzieci pozwoliły im wczuć się w rolę muzyków estradowych i zaprezentować się przed koleżankami i kolegami. Koncerty organizowane przez Łódzkie Biuro Koncertowe "Wirtuoz" w Łodzi od lat cieszą się w naszej szkole uznaniem. To jedna z form edukacji muzycznej naszych uczniów.

  Czytaj więcej...

 • Wycieczka do Mielca

  Ilustracja

       Dnia 10 października, w słoneczny piątek trzy klasy pierwsze a, b, c oraz grupa Żaczków wyruszyły do Mielca. Celem naszej wycieczki była fabryka klocków COBI. Firma COBI jest polskim producentem wysokiej klasy klocków konstrukcyjnych. Podróż trwała aż dwie godziny, ale minęła szybko na rozmowach i podziwianiu jesiennego krajobrazu za oknami. W fabryce, nasza przewodnik, sympatyczna pani Beata oprowadzała nas po poszczególnych resortach fabryki. Pokazywała etapy powstawania klocków COBI - od kolorowego granulatu po całe zestawy klocków. Dzieci bawiły się klockami, podziwiały gotowe konstrukcje i ekspozycje. Każdy otrzymał mały zestaw klocków jako upominek a dodatkową atrakcją było ogromne pudło zabawek dla każdej klasy. Zmęczeni podróżą ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad.

  Czytaj więcej...

 • Miesiąc dobroci dla zwierząt 2014

  IlustracjaSzanowni Państwo,
       Krośnieński Inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals" po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału w wielkiej, jesiennej zbiórce karmy. Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, w trakcie którego przygotowujemy się do mroźnych i trudnych zimowych tygodni. Głodne, zaniedbane zwierzę nie wytworzy ciepła i energii potrzebnej dla przetrwania kilkumiesięcznych chłodów. Bez pomocy naszej i Waszej w pustych miskach często będzie tylko zamarznięta resztka wody.
  Bezcenne są puszki z mokrą karmą – mamy możliwość dogotowania do nich ryżu czy makaronu, nakarmimy nią także mocno wygłodzone czy starsze, bezzębne zwierzaki oraz maluchy, którym trudno pogryźć suchą karmę. Zapraszamy do udziału przedszkolaków, uczniów i nauczycieli (opiekunów), którzy zechcieliby zorganizować zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i kotów w swoich placówkach, a tym samym pomogli nam napełnić puste kocie i psie brzuchy. Bez Was nie damy rady!

  W odpowiedzi na powyższy apel Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski w nadchodzący tydzień tj. od 6 do 10 października organizuje zbiórkę karmy dla zwiarząt. Tradycyjnie zbierana ona będzie przy wejściu do dużej świetlicy szkolnej. Zachęcemy wszystkich do udziału w akcji.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła