Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Boże Narodzenie 2014

 • Wigilia w przedszkolu 2014

  Wigilia 2014„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy.
  Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
  Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..."

        12 grudnia 2014 r. w przedszkolu na „Zielonym Wzgórzu" przy ul. Prochownia 4a z okazji Świąt Bożego Narodzenia wystawione zostały Jasełka. W pięknie udekorowanej sali zebrali się: Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk, nauczyciele, personel i dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. W przygotowania zaangażowane były nie tylko przedszkolaki i personel, ale i rodzice, którzy przygotowali stroje, rekwizyty i słodki poczęstunek. Jak każe tradycja był chór Aniołów, Pasterze, Trzej Królowie, Maryja i Józef. Potem wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i zasiedli do wspólnej wigilii.

  Czytaj więcej...

 • Wigilia 2014 w przedszkolu

  Wigilia 2014      W ramach poszerzania wiedzy dzieci na temat polskich zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem, w piątek, 19 grudnia 2014r. odbyła się przedszkolna uroczystość związana z tym świętem. Dzieci od rana, podekscytowane, oczekiwały na zapowiedziany moment. Świąteczny wystrój sal, odświętne stroje, rozmowy i rozbrzmiewające kolędy, wprowadziły dzieci w atmosferę świąt. Zaraz po śniadaniu wszystkie grupy zgromadziły się w sali „Słonecznych". Każda grupa przygotowała, na ten dzień, program artystyczny, który składał się z okolicznościowych wierszy, piosenek, pastorałek i kolęd. Na wstępie nauczycielka przeczytała „Legendę o choince" i rozmową kierowaną pytaniami wprowadziła w tematykę uroczystości. Następnie poszczególne grupy przedstawiły przygotowany program. „Nutki" zaprezentowały wiersz pt. „Wigilia", piosenkę „Już bliska kolęda" i pastorałkę „Gdzie Ty mieszkasz?". „Słoneczni" pięknie powiedzieli wiersz pt. „W dalekim mieście- Betlejem" i zaśpiewali pastorałkę pt. „Pierwsza gwiazdka", a „Żaczki" zaśpiewały pastorałkę pt. „Czy słyszysz?" i przedstawiły wiersz pt. „Święto". Potem dzieci z wszystkich grup wspólnie śpiewały wybrane kolędy, a w przerwach dzieliły się wrażeniami i przeżyciami. Nadszedł wreszcie moment dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Miło było na to popatrzeć iposłuchać. Po części artystycznej nadeszła pora na posiłek, który został spożyty w prawdziwie świątecznej atmosferze. Na zakończenie słychać było tradycyjne „Wesołych Świąt".

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie bożonarodzeniowe 2014

  Zdjęcie      W dniu dzisiejszym, ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie bożonarodzeniowe. Na początku Ksiądz Proboszcz opowiedział nam o symbolice nadchodzących świąt oraz złożył wszystkim życzenia. Potem rozpoczęło się kolędowanie. Uczniowie klas I-III pod opieką pań wychowawczyń, a uczniowie klas IV-VI pod opieką p. J. Teśniarz przygotowali i zaprezentowali różne kolędy i pastorałki. Klasa Ia zaśpiewała Pójdźmy wszyscy do stajenki, Ib – Przybieżeli do Betlejem, Ic – Anioł maleńki jak wróbelek, IIa – Chojka, IIb – Przylecieli aniołkowie, IIc – Gore gwiazda Jezusowi, IIIa – Wśród Nocnej Ciszy, IIIb – Lulajże Jezuniu (wersja instrumentalna), IVa – Pieśń o Narodzeniu Pańskim, IVb – W grudniowe noce, Va – Cicha Noc, Vb – Święta, święta, VIa – Gdy Śliczna Panna, VIb – Anioł pasterzom mówił (wersja instrumentalna). Na zakończenie tej części zaprezentowali się również nauczyciele, którzy zaśpiewali kolędę Gdy się Chrystus rodzi. Po wspólnym kolędowaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na szopkę bożonarodzeniową. Pani Anna Szwed pomysłodawczyni i organizatorka konkursu wręczyła wszystkim klasom nagrody i dyplomy. Na zakończenie życzenia świąteczna składała wszystkim Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk oraz Pani Agnieszka Świder-Gajewska przewodnicząca Rady Rodziców. Spotkanie prowadziły uczennice klasy Vb: Kamila Kępa i Oliwia Ciuba. Po spotkaniu wszyscy uczniowie przeszli do swoich klas, gdzie odbywały się wigilie klasowe.

  Czytaj więcej...

 • Górnicy w przedszkolu

  Zdjęcie      W dniu 8 grudnia 2014 r. odwiedzili nasze przedszkole górnicy. Zaprezentowali się w pięknych, galowych mundurach. Omówili wygląd galowego stroju górnika. Na czapce, która poprawnie nazywa się czako, znajduje się godło górnicze, a z lewej strony pióropusz z kogucich piór. Dzieci dowiedziały się, co oznaczają poszczególne 4 kolory pióropusza. Liczyły guziki na mundurze górniczym. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki zpióropuszem i oglądanie różnych minerałów, m.in.: węgla, ropy naftowej, czy soli. Przedszkolaki poznały pochodzenie nazwy Święta Górniczego - Barbórki oraz historię patronki górników Św. Barbary. Spotkanie to przybliżyło dzieciom postać górnika i trud jego ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Na zakończenie dzieci bardzo serdecznie podziękowały górnikom za przybycie i zrobiły sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia.

  Czytaj więcej...

 • Gwiazdka 2014

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła