Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Kolonia 2014

 • "Do, Re, Mi"

  Do, Re, Mi
  W dniu 14 lutego 2014r.w przedszkolu na „Zielonym Wzgórzu" odbył się przedszkolny konkurs piosenki pod nazwą „Do, Re, Mi". Wzięły w nim udział dzieci z czterech grup; „Biedronek", „Smerfów", „Krasnali" i „Wiewiórek". Celem nadrzędny konkursu było umożliwienie rozwoju i prezentacja własnego talentu, ułatwienie pokonywanie tremy i rozbudzanie chęci aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola. Umuzykalnienie naszych wychowanków : małych artystów i słuchaczy. Cała impreza przebiegała w miłej, sympatycznej atmosferze, gromkie brawa widowni pomagały małym wykonawcom w pokonaniu tremy. Każdy z uczestników został nagrodzony dyplomem i nagrodami. Pierwsze miejsce zajęły dwa duety: Jagoda Staroń i Igor Wanik za wykonanie piosenki „Mam 4 lata", Dominik Gac i Eryk Podbilski „Kolorowe listki". Drugie miejsce zdobyła Zuzia Wajda z grupy Smerfów za wykonanie piosenki „Piosenka Malucha", Julia Bałon i Weronika Kozi z grupy „Biedronek" za wykonanie pastorałki „Dzisiaj w stajeneczce" i duet Martynka Liput, Lenka Maculska za wykonanie i choreografię piosenki „Nutki". Laureatami trzeciego miejsca byli: Maja Teneta za wykonanie piosenki „Dziadkowe opowieści" Kajetan Paszkowski za śpiew piosenki „Dobosz" z grupy „Krasnali" oraz Szymon Paczosa wykonawca piosenki „Śniegowe gwiazdeczki", oraz Hanna Kuźnar za „Polkę dla babci i dziadka".
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  Czytaj więcej...

 • Karnawał w przedszkolu

  Karnawał 2014
  W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali, zgromadzeni na tej Sali. Karnawał to czas zabawy i radości, podczas którego bawią się nie tylko dorośli. Jest to świetna okazja do zabawy również dla dzieci, które mają wówczas możliwość wcielić się wówczas w różne postacie bajkowe. W dniu 10 stycznia 2014 roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Po śniadaniu dzieci włożyły balowe stroje i udały się do pięknie udekorowanej Sali. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc w konkursach, zabawach, a skoczna muzyka zachęcała do tańca. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

  Czytaj więcej...

 • Mamo, Tato szkoła dla Twojego Sześciolatka

  Szkoła dla Sześciolatka
  Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania informacji.

  Czytaj więcej...

 • Przedszkolada 2014

  Przedszkolada 2014
  12 lutego 2014 r.  dwunastoosobowa grupa pięciolatków wraz z opiekunami wybrała się na mini olimpiadę sportowo–językową. Przedszkolada odbyła się w godzinach przedpołudniowych od 9:00 do 12:00 w klubie sportowym EuroGym mieszczącym się przy ulicy Bursaki. Całe wydarzenie miało na celu promowanie sportu i nauki języków obcych już od najmłodszych lat przede wszystkim poprzez zabawę. Przedszkolada rozpoczęła się od prezentacji przedszkoli – przemarszu po obwodzie koła z flagą promującą daną placówkę. Część główną zawodów poprzedziła wspólna rozgrzewka, prowadzona przez trenera szkółki Kick in English i animatorkę dziecięcą. Dzieciaki z uśmiechem na twarzach i pełne zapału wykonywały wszystkie zadania. Po chwili relaksu nastąpiła pełna koncentracja i mobilizacja uczestników, bo oto rozpoczęły się konkurencje sportowe, a wśród nich: bieg sztafetowy przez tor przeszkód, przekładanie piłki nad głową i pod nogami, toczenie piłki przez tor przeszkód, przechodzenie prze tunel (pod nogami grupy), rzut/kopnięcie woreczków do hula–hop, przeprowadzenie niewidomego przez tor przeszkód. W trakcie rywalizacji między grupami emocje sięgały zenitu. Widownia gorąco zagrzewała do walki a dzieciaki dawały z siebie wszystko starając się wypaść jak najlepiej, przestrzegając przy tym zasad gry fair play. Ukoronowaniem zawodów, które dostarczyły wielu emocji jak i dobrego humoru było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Wygranymi zostały wszystkie dzieci biorące udział w zawodach. Na zakończenie Przedszkolady ku wielkiej uciesze najmłodszych, wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Do przedszkola wróciliśmy pełni wrażeń z szerokimi uśmiechami na twarzach....

  Czytaj więcej...

 • Kolejny wyjazd na narty

  Narty dzieciom
  5–6 stycznia nasi uczniowie ponownie wyjechali na stok, aby doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Po grudniowych wprawkach narciarskich na stoku Kiczera w Puławach Górnych, spędziliśmy ponownie kilka godzin na nartach. Dzieci młodsze kl. I-III uczestniczyły w szkoleniu w dniu 5 lutego. Doskonaliły swoje umiejętności narciarskie pod okiem instruktorów. Mali narciarze podzieleni byli na grupy, pod kątem umiejętności tu był zauważalny ogromny postęp jazdy, w stosunku do wyjazdu grudniowego. Dzieci, które uczestniczyły w zajęciach po raz drugi, awansowały do grupy o wyższym poziomie umiejętności. Zjeżdżały z góry korzystając ztalerzyka. Na stoku pojawili się nowicjusze, zachęceni przez poprzedników. Szybko oswoili się ze sprzętem i z ochotą ćwiczyli pierwsze kroki na nartach. Po kilkugodzinnym treningu dało się zauważyć efekty szkolenia. W dzień potem na stoku w Puławach pojawili się narciarze oraz snowboardziści z klas IV-VI. Zjeżdżali także pod okiem instruktorów, w zależności od stopnia umiejętności. Wśród snowboardzistów byli także tacy, którzy próbowali jazdy po raz pierwszy. Jeszcze tego samego dnia, postęp był widoczny. Z ogromną satysfakcją opuszczaliśmy stok. Jeśli warunki pogodowe dopiszą planujemy następny wyjazd.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Babci i Dziadka 2014

  Dzień Babci i Dziadka
  Od wielu już lat w kalendarz uroczystości przedszkolnych na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość ta jest przygotowywana przez wszystkie grupy naszego przedszkola. W tym roku ze względu na ferie zimowe uroczyste spotkania odbyły się nieco wcześniej. W dniu 16 i 17 stycznia grupy „Słonecznych", „Nutek" i „Żaczków" zaprosiły gości na uroczyste spotkanie w świetlicy szkolnej. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze i radośnie śpiewały piosenki, dziękując tym samym Babciom i Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści zaprezentowali inscenizacje pt.: „Bajkowe jasełka", „Tobie mały Panie" oraz „Prezenty dla Babci i Dziadka". Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków. W dalszej części uroczystości mili goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem. Dzieci następnie obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła