Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Szermierka w szkole

  W czasie zajęć
  W naszwej szkole od lutego bieżącego roku dwa razy w tygodniu (w poniedziałki i czwartki) odbywają się nieodpłatnie zajęcia sportowe, prowadzone przez trenera Klubu Sportowego Sokolik – Rafała Żychowskiego. Są to zajęcia ogólnorozwojowe z podstawowymi elementami szermierki. Zajęcia są adresowane do uczniów klas I –III i cieszą się dużą popularnością. Na zajęcia z szermierki zapisanych jest 50 uczniów, którzy z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem stawiają pierwsze kroki jako przyszli szermierze.

  Czytaj więcej...

 • Zielona szkoła 2014

  Władysławowo
  Jak co roku uczniowie klas III wyjeżdżają na Zieloną szkołę do Władysławowa. W tym roku odbędzie się to w dniach od 19 do 26 maja. W związku z posiadaniem jeszcze wolnych miejsc, zachęcamy i zapraszamy uczniów lub rodziców z dziećmi do skorzystania z atrakcyjnego wyjazdu. Planujemy dużo wycieczek m.in. do Rozewia, Gdyni, Gdańska, Sopotu, Westerplatte, Helu. Po drodze w Warszawie zwiedzamy Starówkę, Trakt Królewski i Grób Nieznanego Żołnierza. Koszt wyjazdu tylko 800 zł.
  Bliższych informacji udziela sekretariat szkoły (13 43 224 41)

  Czytaj więcej...

 • Zajęcia ruchowo-taneczne

  Tanecznym krokiem
  W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia muzyczno-ruchowe, które mają na celu zaspokojenie potrzeby ruchu, odprężenia, ekspresji i potrzeby tworzenia. Koło muzyczno-ruchowe realizowane jest cyklicznie raz w tygodniu w ramach zajęć przedszkolnych. Zajęcia te stanowią istotną cześć kształcenia, wychowania ogólnego i mają wpływ na realizację zasadniczego zadania przedszkola w zakresie edukacji ruchowej, czyli dążenie do pełnego i wszechstronnego rozwoju dziecka. Na zajęciach prowadzone są tańce integracyjne, zabawy przy muzyce, zabawy ze śpiewem. W skład opracowywanych tańców wchodzą takie elementy ruchowe jak: bieg, cwał boczny, podskok, rytmiczne przytupnięcia, krok polki, a wykonanie tych tańców ma charakter swobodnej zabawy. Zajęcia te są doskonałym sposobem na aktywną formę spędzenia czasu w przedszkolu i polegają na obcowaniu dzieci z muzyką, ruchem, i tańcem. Poprzez taniec w przedszkolakach rozwija się poczucie rytmu, słuchu, swobodę, płynność ruchów, a w konsekwencji elastyczność i harmonijność ruchową. Przy okazji doskonałej zabawy następuje wzmocnienie mięśni, rozwija się koordynacja ruchowa i równowag. Jednym słowem taniec sprzyja eliminowaniu wad postawy i podnoszeniu sprawności fizycznej. Ponadto dzieci, żywo reagując na muzykę, chętnie biorą udział w zajęciach muzyczno-ruchowych. Rytm muzyki skłania je do działania. Łącząc taniec z muzyką, czerpią wiele przyjemności i radości z ruchu w takt muzyki.

  Czytaj więcej...

 • Ruch to zdrowie

  Dla zdrowia
  Ruch dla dziecka w okresie przedszkolnym jest naturalną potrzebą fizjologiczną. Dbałość o harmonijny rozwój dziecka, jego zdrowie, sprawność fizyczną to szczególne zadania wychowania zdrowotnego w przedszkolu. Nasze przedszkolaki regularnie uczestniczą w prowadzonych przez nauczycielki zajęciach gimnastycznych, podczas których wykonują ćwiczenia rozwijające sprawność wszystkich części ciała. Podczas zajęć obowiązuje strój gimnastyczny, w który przedszkolaki (w miarę możliwości) samodzielnie się przebierają. Planując zajęcia sportowe nauczycielki dbają o to,aby dobierać odpowiednie do wieku i możliwości grupy metody i formy pracy,by zajęcia były ciekawe, dawały dzieciom satysfakcję, integrowały grupę, pobudzały dzieci słabsze i niepewne do aktywności a w konsekwencji zdobyły zamierzoną sprawność fizyczną.Dlatego też organizujemy ćwiczenia z wykorzystaniem różnego rodzaju pomocy: szarf, woreczków, piłek, skakanek, materaców, hula–hop itp., a w grupach straszaków lubiących sportową rywalizację organizujemy konkurencje z podziałem na drużyny lub tor przeszkód z elementami skoków, przewrotów w przód, rzutu do celu, kozłowania itp. Wielką atrakcyjnością wśród tarszaków cieszy się ścianka wspinaczkowa zamontowana w jednej z sal przedszkolnych. Dzieci wcale nie trzeba zachęcać do ćwiczeń, zmagań sportowych. Ochoczo i z wielką radością zrealizują wszystkie czynności, stosując się do poleceń i wskazówek nauczyciela.

  Czytaj więcej...

 • Rodzinny Konkurs Tenisa Stołowego

  Trofea
  14 marca w naszej szkole odbył się Rodzinny Konkurs Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Nr 8 w Krośnie. Do turnieju zgłosiło się 14 dwuosobowych (rodzic i dziecko) drużyn. Turniej otworzyła p. Dyrektor Jadwiga Kasprzyk. Życzyła wszystkim emocjonującej rywalizacji i zabawy. Konkurs rozgrywano w systemie pucharowym. Po rozlosowaniu numerów startowych i zapoznaniu z zasadami rozgrywek, rozpoczęto współzawodnictwo. Emocje rosły wraz ze zbliżaniem się finału. Zawodników dopingowały całe rodziny. W końcu cztery najlepsze drużyny walczyły o puchar i statuetki.
  Szczęśliwymi zdobywcami pucharu okazali się:
  • Wiktor i tata Tomasz Kozubal,
  • II miejsce zajęli Kacper i tata Krzysztof Hejnar,
  • III miejsce Hubert i tata Sławomir Szwed,
  • IV miejsce Mateusz i tata Krzysztof Jaszczuk,
  W miłej i wesołej atmosferze p. Dyrektor Jadwiga Kasprzyk wręczyła nagrody, zaprosiła na następne zawody i podziękowała za wspólną zabawę. Wszyscy cieszyliśmy się z rodzinnie spędzonego popołudnia.


  Czytaj więcej...

 • Przerwy na sportowo

  Przerwy międzylekcyjne w naszej szkole są bardzo atrakcyjne. Uczniowie są w ciągłym ruchu. Na korytarzu gdzie przebywają najmłodsi nasi uczniowie ustawiona jest sześciokątna wieża ze ścianką wspinaczkową, drabinkami w różnych wariantach. W środku umocowana jest lina po której uczniowie wciągają się na rękach. Dzieci konkurują ze sobą w wspinaniu się po ściance, wciąganiu się po linie, wchodzeniu po drabinkach. Organizowane są również biegi do okoła wieży.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła