Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Strona działa

       Pragnę poinformować wszystkich Rodziców i uczniów, że po dłuższej przerwie, zaczęła poprawnie funkcjonować szkolna strona internetowa. Przerwa w jej właściwym działaniu spowodowana była wtargnięciem do jej zaplecza nieproszonych gości. Błędne działanie strony objawiało się brakiem jej wyświetlania, w zamian czego widzieliśmy biały ekran. Usterki zostały usunięte. Za utrudnienia, a szczególnie brak różnych, potrzebnych informacji przepraszam.

  Czytaj więcej...

 • Marsz zielonych

  W czasie przemarszu

       30 kwietnia 2014 r. w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Ziemi wszystkie przedszkolaki wzięły udział w Marszu Zielonych. Korowód dzieci ubranych na zielono, z zielonymi balonami w dłoniach, z transparentami o treściach dotyczących ochrony przyrody przeszedł uliczkami dzielnicy Zawodzie. Przedszkolaki głośno skandowały hasła ekologiczne, chcąc zwrócić uwagę otoczenia na problem związany z zniszczeniem środowiska. Na koniec, uczestnicy marszu zebrali się na boisku szkolnym, gdzie złożyli uroczyste przyrzeczenie młodego ekologa. Trzymamy kciuki by dotrzymały swoich obietnic. Przemarsz w zbudził wiele emocji, nie tylko wśród przedszkolaków, ale także mieszkańców osiedla i napotkanych przechodniów.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs kulinarny 2014

  Stół pełen smakołyków

       14 kwietnia odbył się w naszej szkole II Szkolny Konkurs Kulinarny "Jem zdrowo i kolorowo". Jak wpoprzedniej edycji, uczestnicy konkursu (być może w przyszli znani kucharze) mieli za zadania wykonanie i podanie dowolnej potrawy. Tym razem w konkursie zadania realizowano w dwóch kategoriach: danie główne i deser. Po oficjalnym rozpoczęciu wszyscy uczestnicy wzięli się ochoczo do pracy. W atmosferze radości, w gwarze rozmów, brzęku naczyń i sztućców, szumu urządzeń, pod czujnym okiem koleżanek, kolegów i organizatorów powstawały oryginalne i jak się później okazało pyszne potrawy. Po zakończeniu działań kulinarnych, do pracy przystąpiła komisja konkursowa, które wyłoniła laureatów konkursu. Oto oni.

  Czytaj więcej...

 • Buduję z klocków Lego 2014

  W czasie konkursu

       15 maja odbył się w naszej szkole VII Szkolny Konkurs Techniczny "Buduję z klocków Lego". W konkursie tradycyjnie już uczestniczyli uczniowie klas I-VI. W tym roku było ich 16 (10 z klas I-III i 6 z klas IV-VI). Utarło się mówić, że "budownictwo" jest męskim zajęciem, to mimo to w naszym konkursie startowało 6 dziewczynek, które jak się później okazały świetnie sobie poradziły. W konkursie startowali uczniowie którzy uczestniczyli także w poprzednich edycjach. Zadaniem uczestników konkursu było w ciągu dwóch godzin lekcyjnych wymyślić i zbudować dowolną konstrukcję. Konkursowicze tworzyli przeróżne budowle i fantastyczne pojazdy. Jak przyznało jury konkursu w każdym kolejnym konkursie powstają coraz ciekawsze prace, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. W trakcie obrad przyznano następujące lokaty:

  Czytaj więcej...

 • Zielona szkoła 2014

  zielonaszkola2014
   
   
       Informujemy wszystkich zainteresowanych, że bieżące relacje z pobytu uczniów klas III naszej szkoły we Władysławowie, można odnaliźć i przeczytać tutaj. Zapraszamy.
   

  Czytaj więcej...

 • Piknik naukowy

  Pinkin naukowy
       Na jeden dzień, 7 maja 2014 r., Szkoła Podstawowa nr 8 w Krośnie zamieniła się w najweselsze wKrośnie centrum nauki. Stało się to za sprawą Pikniku Naukowego zorganizowanego przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, który jest współtwórcą projektu EDUSCIENCE. 
  Od roku klasa II b wraz ze swoją wychowawczynią - panią Martą Frączek bierze udział w projekcie dofinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego celem jest podniesienie kompetencji uczniowskich w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych, wykorzystując innowacyjne metody przekazywania wiedzy. Uczniowie korzystają ze specjalnej platformy e-learningowej, tablicy multimedialnej oraz z urządzeń do monitoringu przyrodniczego. Krośnieńska "Ósemka" jest jedną z 10. szkół podstawowych na Podkarpaciu, które biorą udział w tym ciekawym projekcie. W pikniku, prócz naszych uczniów, brali udział zaproszeni goście - uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum w Żdżarach, którzy także uczestniczą w projekcie. Tego dnia odwiedzili nas również Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny w Radzie Miasta Krosna – Anna Bazan, Zastępca Prezydenta Miasta – Bronisław Baran oraz koordynator projektu na Podkarpaciu - Bronisława Kunas.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła