Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Dzień Niepodległości w przedszkolu

  Dzień Niepodległości

        Dnia 10 listopada dzieci z grupy Nutki i Słoneczni uczestniczyły w uroczystym spotkaniu przygotowanym z okazji Dnia Niepodległości. Akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie każda z grup piękną recytacją i wspólnym śpiewem zaakcentowały znaczenie tego dnia. Własnoręcznie wykonane flagi podkreśliły radosny charakter tego święta.

  Czytaj więcej...

 • XII Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej już za nami

  MKPiPP 2015
        13 listopada po raz dwunasty odbyła się organizowany przez naszą szkołę Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Krosna. W ten sposób – pieśnią i poezją społeczność krośnieńskich szkół podstawowych uczciła Święto Niepodległości. Była to kolejna lekcja patriotyzmu dla młodzieży, dostarczająca zebranym wspaniałych przeżyć. Na widowni zasiedli dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół podstawowych. Konkurs zaszczycili swoją obecnością Radni Miasta Krosna oraz zaproszeni goście. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, uroczystość rozpoczął Prezydent Miasta Krosna - pan Piotr Przytocki, życząc wszystkim udanych występów. Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji - pani Grażyna Gregorczyk.

  Czytaj więcej...

 • "Kolorowa jesień"

  Kolorowa jesień      Już od pierwszych dni wrześniowych przygotowywaliśmy się na spotkanie z bogactwem, jakie niesie ze sobą jesień. Choć przyszła niepostrzeżenie, staraliśmy się uchwycić jej piękno i zatrzymać w pracach plastycznych, piosenkach i wierszach. W naszych salach jesień rozgościła się na dobre w kącikach przyrody. Widać jej piękno w każdym zakamarku. Spacery i zabawy w ogrodzie w październikowym słońcu pozwoliły na długo zachować bogactwo jesieni w naszej wyobraźni. Zorganizowany konkurs pod hasłem „Kolorowa jesień” jeszcze mocniej podkreślił nasz zachwyt. W konkursie wzięły udział dzieci z grup „Nutek” i „Słonecznych”. Z wielką przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu naszego konkursu plastycznego. Laureatami zostali: Aleksandra Czekaj, Adam Nykiel, Zoriana Stelmach, Amelia Wydra, Emilia Janas, Michał Malarczyk, Aleksandra Siedlecka i Zuzanna Wajda. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Czytaj więcej...

 • Zdrowo i kolorowo

  Mniam. mniam      Nawiązując do akcji przeprowadzonej w szkole pod hasłem" Tydzień zdrowej żywności" pierwszaki z klasy Ic i Id postanowiły dalej odżywiać się zdrowo i we czwartek, 5 listopada przystąpiły do wykonania sałatki owocowej w swoich klasach. Na początku podzieliliśmy owoce na krajowe i zagraniczne. Wymienialiśmy walory odżywcze owoców, a na podstawie doświadczeń i materiałów przyniesionych przez dzieci odczytywaliśmy jakie składniki - witaminy zawierają poszczególne owoce. Potem było mycie owoców, obieranie, krojenie i kosztowanie. Dzieci określały smak owoców, zapach, konsystencję, kolor. Zadbaliśmy również o higienę, bezpieczeństwo i estetykę podczas krojenia produktów. Na koniec była wspólna degustacja, kosztowanie, smakowanie i kilkakrotne dokładki.

  Czytaj więcej...

 • Dni zdrowej żywności

  Smakołyki      W dniach 19 – 28 października w naszej szkole odbyły się „Dni zdrowej żywności”. Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych w codziennym życiu. Na początku miały miejsce prelekcje, przygotowane przez dietetyczki z firmy „Naturhouse”. Panie uświadamiały uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie, wskazywały zdrowe produkty i zachęcały do ciągłego dbania o prawidłowe produkty, które się spożywa. Codziennie w czasie trwania akcji, poszczególne klasy przygotowywały kiermasz, na którym sprzedawano zdrową żywność. Do przygotowywania potraw, z wielkim zaangażowaniem włączyli się rodzice. To oni z pomocą swoich pociech, przyrządzili wiele niezwykle smacznych potraw i napoi, które szybko rozchodziły się wśród społeczności szkolnej. Długo jeszcze po kiermaszu, wymieniano się przepisami i dyskutowano o sposobie ich wykonania. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zdrowych smakołyków, przeznaczono w poszczególnych klasach na wycieczki. „Dni zdrowej żywności” zostały niezwykle ciepło przyjęte w naszej szkole i cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz personelu szkoły.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła