Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Akademia wielkanocna 2015

  Akademia wielkanocna     W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które najpierw zmuszają do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a dopiero później niosą radość i nadzieję. Takim świętem jest Wielkanoc. Jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Dlatego w przeddzień rozpoczęcia zbawczych wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Wielkiej Nocy zgromadziliśmy się wspólnie na uroczystej akademii, która przez śpiew i recytację wywołała w nas refleksję i zadumę. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy III i IV wraz z wychowawczyniami - panią Martą Frączek i Joanną Jajugą. Doskonałą oprawę muzyczną przygotowała pani Jolanta Teśniarz wraz z chórem. Na koniec świątecznego spotkania życzenia złożyła wszystkim Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk. Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni Waszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech Święta Wielkanocne będą dla Was czasem spędzonym wśród ludzi bliskich Wam i życzliwych. Niech zaowocują równie radosnym i pełnym optymizmu powrotem do pracy i nauki.

  Czytaj więcej...

 • "Mam talent"

       0125 marca uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej by uroczyście powitać wiosnę. Z każdej klasy wytypowano jedną osobę przebraną za wiosnę - było kolorowo, radośnie i słonecznie. Hasłem spotkania było "Mam talent", jako, że w dalszej części zaprezentowali się najbardziej utalentowani uczniowie naszej szkoły. Były recytacje, popisy wokalne i taneczne, pokazy sportowe i skecze. Chętnych do występów było wielu uczniów, a ich prezentacje spotkały się z uznaniem widzów. Było to bardzo wesołe spotkanie.

  Czytaj więcej...

 • „Jak Czupurek gry na instrumentach się uczył"

  07      18 marca 2015 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Byli to nauczyciele szkoły muzycznej z Dynowa, którzy przybyli do nas z audycją muzyczną zatytułowaną „Jak Czupurek gry na instrumentach się uczył". Razem z Czupurkiem dzieci poznawały budowę i brzmienie instrumentów muzycznych takich jak: harmonijka ustna, kontrabas, akordeon i skrzypce. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały mini-koncertu muzyki poważnej i podziwiały niezwykłe umiejętności naszych gości, które nagrodziły gromkimi brawami. Nie obyło się także bez bisów. Kontakt z „żywą" muzyką pozostawił niezapomniane wrażenia.

  Czytaj więcej...

 • Przedszkolaki pożegnały zimę

  Żegnaj zimo     Dnia 20 marca, w słoneczny i rześki piątek trzy grupy przedszkolne z naszego przedszkola wyruszyły nad rzekę Wisłok pożegnać zimę. Zgodnie ze staropolskim zwyczajem, każda grupa przygotowała swoją Marzannę, a bacząc na ochronę środowiska były to Marzanny ekologiczne. Kolorowym korowodem i ze śpiewem "Marzanno, Marzanno, zimowa panno, zrób miejsce wiośnie, płyń gdzie pieprz rośnie!" przybyliśmy na miejsce i wrzuciliśmy kukły do wody, strasząc przy tym wypoczywające na brzegu kaczki. Bacznie przyglądaliśmy się, która Marzanna pierwsza odpłynie, dzieci kibicowały i śpiewały piosenki o wiośnie. Faworytem została Marzanna "Słonecznych", Marzanna "Żaczków" z racji wielkości płynęła niestety najwolniej. Potem przywołaliśmy wiosnę okrzykami i piosenkami. Wracaliśmy do szkoły podekscytowani, bowiem czekała nas jeszcze jedna niespodzianka - tajemnicze zaćmienie słońca, które mieliśmy zamiar obserwować. A wiosnę skutecznie przywołaliśmy, bowiem możemy teraz grzać się w promieniach słońca, napawać widokiem zielonej trawy, i cieszyć wiosną. Ona już tu jest. :)

  Czytaj więcej...

 • "Moje ulubione zwierzątko"

  Nagrodzeni     W dniu 13 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Moje ulubione zwierzątko". W konkursie wzięło udział 16 dzieci 3 i 4 letnich z grup: "Smerfy", "Biedronki" i "Krasnale". Dzieci w pięknych strojach i z wielkim zaangażowaniem recytowały humorystyczne wiersze o zwierzątkach. Jury doceniając wysiłek naszych "małych aktorów" przyznało nagrody.

   Za I miejsce nagrody otrzymali:
  Iga Kuczała, Hania Gonet i Amelka Barczyk.
  II miejsce:
  Filip Foryś, Franek Paczosa, Franek Gradus i Zuzia Wajda.
  III miejsce:
  Kornelia Szmyd, Julia Bałon i Adaś Nykiel.
  Za udział w konkursie nagrody otrzymali:
  Staś Materniak, Kamila Michalik, Jaś Szyndlar, Antosia Prugar, Ala Sieniawska i Gabrysia Kozik.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe książeczki.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

   

  Czytaj więcej...

 • Warsztaty plastyczne w CDS

  W CDS     W dniach 11, 12 i 13 marca 2015 roku najstarsze grupy przedszkolne „Żaczki", „Nutki" i „Słoneczni" uczestniczyły w warsztatach plastycznych organizowanych przez CDS w Krośnie. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały proces „czarowania w szkle" prezentowany przez hutników. Dzieci zdobyły podstawowe informacje na temat wytapiania szkła, wybijały pamiątkowe medale, podziwiały wystawę przedmiotów szklanych wykonanych według rysunków dzieci. Na zakończenie przystąpiły do malowania na szkle. Czuły się dumne ze swoich prac i z wielką radością prezentowały je rodzicom.

  Czytaj więcej...

 • Sukcesy uczniów klas II i III

  Podczas apelu      13 marca odbyła się w naszej szkole miła uroczystość. Grupa naszych uczniów z klas drugich i trzecich biorąca udział w ogólnopolskim konkursie "Stypendiada" otrzymała wyróżnienie. Nagrodami oprócz kolorowych dyplomów były medale. Otrzymali je:

  • konkurs czytelniczy: Franciszek Guzik klasa IIa, Zuzanna Prugar klasa IIa,
  • konkurs matematyczny: Filip Środa klasa IIb,
  • konkurs ortograficzny: Aleksander Niepokój klasa IIIa,
  • konkurs plastyczny: Zuzanna Prugar klasa IIa, Aleksandra Łopuszańska klasa IIIa.

  Zaprezentowali się również uczniowie, którzy z sukcesem przeszli dwa etapy "Poprawnej polszczyzny". Zostali oni finalistami tego ogólnopolskiego konkursu. Finał odbędzie poza Krosnem, miejsce jeszcze jest nieznane. Są to: Zuzanna Prugar klasa IIa, Milena Kuck klasa IIa, Kacper Bronka klasa IIb.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej...

 • "Zima lubi dzieci"

  Laureaci     Dzieci z grupy "Smerfów", "Biedronek" i "Krasnali" brały udział w konkursie plastycznym pt. "Zima lubi dzieci" organizowanym wewnątrz placówki. Przedszkolaki wykonały prace różnymi technikami - kolażu, malowanie farbami plakatowymi, pastą do zębów, wycinanie. 27.02.2015. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
  I miejsce zdobyła: Zuzia Wajda
  II miejsce zdobyli: Gabrysia Kozik, Ola MoszczyńskaIga Kuczała
  III miejsce zdobyli: Franiu Gradus, Adaś Nykiel, Filip Trznadel.
  Na uznanie zasługują też prace: Natalki Pasterkiewicz, Ali Sieniawskiej, Zorianki Stelmach, Neli Szaniawskiej, Kornelii Szmyd, Frania Paczosy i Amelii Barczyk. Wszystkim laureatom życzono dalszych sukcesów i miłych chwil spędzonych w przedszkolu.

   

  Czytaj więcej...

 • Rekolekcje 2015

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła