Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • "Puchar Żubrów"

  05      18 kwietnia w Krzeszowicach odbył się II Turniej o "Puchar Żubrów". Jest to cykl czterech turniejów, z których pierwszy odbył się w Skawinie, a trzeci i czwarty odbędą się w maju i czerwcu w Michałowicach i Niepołomicach. W krzeszowickim turnieju w barwach UKS „Sokolik" Krosno startowało 7 zawodniczek w czterech kategoriach wiekowych: Zuzanna Środa - zuchy, Oliwia Jórasz – dzieci, Hanna Mazur, Jagoda Pękalska – młodziczki, Agnieszka Kaczmarska, Julia Kolanko i Emilia Wojnar - juniorki młodsze. Zawodniczki „Sokolika" walczące w kategorii szpada i tym razem nie zawiodły i zajęły wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zuzia – V miejsce, Oliwia VIII miejsce Jagoda – VI miejsce, Agnieszka – II miejsce, a Julka – V miejsce. Gratulujemy.

  Czytaj więcej...

 • Zapytanie ofertowe

 • Kuźnia charakteru i dyscypliny

  Sukcesy sportowe      W ostatni weekend w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci w Szpadzie dziewcząt i chłopców pod nazwą „VIII Memoriał Jerzego Janikowskiego". Nasza uczennica, Lena Urbanek, zdobyła wysoką lokatę i przywiozła z tego turnieju srebrny medal. Na turniej pojechały cztery zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik", który działa przy Naszej Szkole. Zawodniczki zaprezentowały się naprawdę świetnie: Lena Urbanek - II miejsce, Zuzia Środa - VIII miejsce, Roksana Żychowska - IX miejsce, Oliwia Jórasz - XIII miejsce. Trzy zawodniczki w pierwszej dziesiątce na Ogólnopolskim Turnieju to prawdziwy sukces Klubu.

  Czytaj więcej...

 • Klub Bezpiecznego Puchatka 2015

  Klub Bezpiecznego Puchatka      Jednym z głównych celów wszystkich wychowawców klas pierwszych, jest pomóc pierwszoklasistom znaleźć się w nowym dla siebie – szkolnym środowisku, aw szczególności zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Dlatego też w roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka". Uczniowie przystąpili do niego po raz kolejny.
  Głównym celem programu było wdrożenie najmłodszych uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw. Na podstawie proponowanych materiałów edukacyjnych oraz własnej kreatywności, wychowawczynie klas pierwszych przeprowadziły zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne.Dodatkowo realizując treści, dzieci wzięły udział w organizowanym przez Urząd Miasta Krosna projekcie „Dorastam bezpiecznie", który wśród uczniów cieszył się dużym powodzeniem. Ponadto zdobyte wiadomości dzieci miały okazję utrwalać na zajęciach komputerowych, wykonując ćwiczenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki przeprowadzonym zajęciom, pojęcie „bezpieczeństwa" oraz tematyka z nim związana stały się dzieciom bliższe. Przeprowadzone działania dostarczyły uczniom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w domu i szkole, a także jak udzielać pomocy w sytuacji zagrożenia.Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, problemowych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od dzieci dużego zaangażowania oraz twórczego myślenia. Pierwszoklasiści na podsumowanie programu, otrzymali książeczki edukacyjne „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka" oraz broszury informacyjne dla rodziców. Program uwieńczony został wypełnieniem przez uczniów drogą internetową,Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka".

  Czytaj więcej...

 • Wielkanoc, Wielkanoc idzie wielkie święto....

  Podczas spotkania      Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Z tej okazji w przedszkolu odbyły się uroczyste spotkania, które przybliżyły dzieciom tradycje i zwyczaje świąteczne. Dzieci z grupy: Smerfy, Krasnale i Biedronki wystawiły wspólne przedstawienie dla społeczności przedszkolnej i przybyłych rodziców. Przedstawione inscenizacje pt. "Kura i kogut" oraz „Zajączek i baranek" przeplatane były wesołymi piosenkami wielkanocnymi. Najmłodsza grupa zatańczyła taniec „Kurcząt w skorupkach" do muzyki klasycznej. Przedszkolaki z grup starszych: Nutki, Słoneczni i Żaczki zaprezentowały program artystyczny ukazujący tradycje związane ze zbliżającymi się świętami. Odbył się również quiz, na temat obyczajów wielkanocnych, który wywołał u dzieci wiele radości. Spotkania z okazji Świąt Wielkiej Nocy przybliżyły przedszkolakom wiele tradycji, o których warto pamiętać i kontynuować. Wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na święta.

  Czytaj więcej...

 • Wielkanoc 2015

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła