Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Festyn Rodzinny 2015 już za nami

        Festyn Rodzinny 2015

        Już na stałe w tradycję naszej szkoły wpisał się Festyn Rodzinny, organizowany w ostatnią sobotę maja. Organizacja imprezy wymaga wielu przygotowań i zaangażowania dyrekcji, nauczycieli, rodziców i dzieci. Otwarcia festynu dokonały Panie Joanna Jajuga i Jolanta Teśniarz. Powitały przybyłych, przedstawiły program imprezy oraz życzyły miłej zabawy. Festyn był okazją do prezentacji umiejętności artystycznych uczniów naszego Zespołu. Na scenie zabawiały nas dzieci z przedszkola, zespół "Varia". Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowo-rekreacyjne, zjeżdżalnia, zorbing. Również samorząd uczniowski zaproponował swoim koleżankom i kolegom grę terenową. Doskonała, wielogodzinna impreza wiązała się też z zapleczem kulinarnym. W ofercie bufetu znalazły się: kiełbaski z rożna, hot-dogi, doskonały bigos, a na deser ciasta domowe - przygotowane przez Rodziców, lody, zimne i gorące napoje. Wspaniała zabawa trwała kilka godzin. Choć pod koniec "przegonił nas" deszcz, to w zamian Matka Natura zafundowała nam piękny widok podwójnej tęczy. Zapraszamy za rok.

  Dziękujemy za pomoc w organizacji festynu wszystkim sponsorom. Festyn zorganizowano przy pomocy finansowej Gminy Miasto Krosno.

  Czytaj więcej...

 • Radlin 2015

  Po zawodach      W ostatni weekend 23-24.05.2015r w Radlinie (woj. śląskie) dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka oraz XXIV Memoriał im. Franciszka Polnika - wieloletniego, zasłużonego dla radlińskiej szermierki zawodnika, trenera i działacza. Startowało ponad 220 szpadzistów i szpadzistek. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy, dzieci i zuchy. W barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik Krosno" startowały 4 zawodniczki, w dwóch kategoriach wiekowych: Oliwia Jórasz - kat. dzieci, Jagoda Pękalska - kat. dzieci, Zuzanna Środa  - kat. zuchy, Roksana Żychowska - kat. zuchy. W swojej kategoriach dziewczęta zajęły: Zuzia - II miejsce i srebrny medal, Roksana  - XVII miejsce, Jagoda - VII miejsce, Oliwka - XXVIII miejsce. Dziewczyny wykazały się dużą wolą walki, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów na planszach.

  Czytaj więcej...

 • Festyn Rodzinny 2015

 • "Wiem wszystko"

  Nasi reprezentanci      12 maja 2015 roku uczniowie Julia Kranc (kl. IV a) i Filip Karwat (klasa IV b) reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie „Wiem wszystko” organizowanym dla uczniów klas czwartych przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Krośnie.
  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych i językowych, kształtowanie umiejętności skutecznego porozumiewania się, stosowania wiedzy w praktyce oraz rozwiązywania problemów w sposób twórczy.
  Testowana była ogólna wiedza i umiejętności z przyrody, matematyki i języka angielskiego w zakresie podstawy programowej. Uczniowie pracowali w drużynie dwuosobowej.
  Nasi dzielni reprezentanci, Julia i Filip, zajęli III miejsce w rywalizacji drużynowej z przedstawicielami innych szkół podstawowych z Krosna.
  Gratulujemy!

  Czytaj więcej...

 • Sportowe zmagania przedszkolaków

  Nasza reprezentacja      Jak co roku przedszkolaki z „Zielonego Wzgórza" uczestniczyły w zawodach sportowych, które odbyły się 6 i 20 maja 2015 roku. A były to następujące imprezy sportowe: Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa pod hasłem „Przez ruch do zdrowia" oraz Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej. Nasze dzieci były bardzo przejęte wyruszając zaraz po śniadaniu na miejsce zawodów, które odbywały się w hali sportowej przy ulicy Bursaki. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, a więc biegały, rzucały woreczkami, celowały do kosza, strzelały do bramki. Świetnie poradziły sobie także w sztafecie z przekazywaniem piłki. Liczyła się dobra zabawa. Dopełnieniem radości były nagrody i medale na szyi każdego małego zawodnika. Cieszymy się, że ucząc dzieci zdrowej rywalizacji, promujemy także zdrowy styl spędzania wolnego czasu oraz dostarczamy im radości i satysfakcji z udziału w zawodach sportowych.

  Czytaj więcej...

 • Michałowice 2015

  michałowice zubry2015      To już przedostatnie zawody Turnieju o "Puchar Żubrów". Tym razem zmagania szermierzy przeniosły się do Michałowic. W barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik" działającego w naszej szkole startowało 6 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych - zuchy i dzieci. I tym razem zawodniczki zajęły wysokie lokaty w swoich kategoriach. Zuzia Środa II miejsce, Roksana Żychowska VI miejsce, Julia Bik VIII miejsce, Julia Jagieło XI miejsce. Dziewczęta startowały w kategorii zuchy. Hanna Mazur XIII miejsce i Oliwia Jórasz XIV miejsce - kategoria dzieci. Gratulacje dla walecznych dziewcząt.

   

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na treningi w poniedziałki, środy i piątki w budynku SP8.

  Oficjalne wyniki zawodów.

  Trenerzy UKS "Sokolik Krosno": Gabriel Szajna i Rafał Żychowski.

   

  Czytaj więcej...

 • Marsz Zielonych 2015

  Marsz Zielonych      05 maja dzieci przedszkolne uczestniczyły w „Marszu Zielonych". Jest to przemarsz ulicami osiedla dla uczczenia „Święta Ziemi" przypadającego na dzień 22 kwietnia. Do tego wydarzenia, dzieci zostały przygotowane pod względem merytorycznym, w trakcie zajęć bloków tematycznych traktujących o środowisku, jego ochronie, ekologii. Przed wymarszem przedszkolaki, przy pomocy nauczycieli i rodziców, przygotowały stosowne transparenty i przebrania. Zielony korowód wyglądał pięknie w wiosennej scenerii. W czasie marszu dzieci skandowały proekologiczne hasła, które widniały na transparentach: Szanuj przyrodę, Chcemy czystej ziemi, Bez wody nie byłoby życia, Ziemia to nie śmietnik. Śpiewały też piosenki i mówiły wiersze tematycznie związane ze świętem. „Marsz Zielonych" wzbudzał zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Mieszkańcy osiedla wychodzili przed domy, fotografowali korowód, nagradzali oklaskami. Na zakończenie uczestnicy marszu zgromadzili się na szkolnym boisku, gdzie po złożeniu przyrzeczenia małego ekologa, stali się „Obrońcami przyrody". Tekst tego przyrzeczenia brzmiał następująco:
  „Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów. Nie będziemy deptać trawników. Nie będziemy w lesie krzyczeć. Będziemy wrzucać śmieci do kosza. Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta. Będziemy oszczędzać wodę i prąd. Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!"

  Czytaj więcej...

 • Akademia z okazji Święta 3 Maja

   Orzeł Biały      Dnia 4 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Była to kolejna okazja do pochylenia się nad historią naszej Ojczyzny. Poprzez wiersze i pieśni patriotyczne uczciliśmy starania naszych rodaków, zmierzające do osiągnięcia stanu wolnej i niepodległej Ojczyzny, w której godnie żyć będą wszystkie stany społeczeństwa. Jako spadkobiercy tego, co wypracowali nasi Przodkowie, staramy się już od najmłodszych lat uczyć postawy patriotyzmu i szacunku do naszego Ojczystego Kraju. Czujemy się dumni z tego, że jesteśmy Polakami i pragniemy jak najlepiej rozsławiać imię naszego kraju w świecie. Siły i motywacji do tego nabieramy wsłuchując się w dzieje naszego narodu, które przedstawiane zostają w artystyczny sposób. Nasza akademia była jedną z wielu takich „artystycznych" lekcji historii, jakie w ciągu roku szkolnego jest nam dane wysłuchiwać.

  Czytaj więcej...

 • Pasowanie na czytelnika

  Jesteśmy czytelnikami      W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Zazwyczaj uroczystość ta odbywa się w drugim semestrze, kiedy uczniowie znają już prawie wszystkie litery alfabetu. Głównym celem tej imprezy jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i zapoznanie się z tematyką zbiorów.Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz obowiązkiem ich poszanowania. Spotkanie uatrakcyjniła przygotowana przez uczennice klas III krótka część artystyczna, podczas której dzieci aktywnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek, związanych z najpiękniejszymi bajkami i baśniami. Podsumowując spotkanie, uczniowie z dużym przejęciem obiecali kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie, pani Renata Rachwał - bibliotekarka szkolna wręczyła wszystkim uczniom pamiątkowe zakładki do książek, po czym dzieci wypożyczyły swoje pierwsze lektury. Spotkanie uczniów z panią bibliotekarką przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po tak wspólnie spędzonym czasie, biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

  Czytaj więcej...

 • "Jestem przyjacielem przyrody"

  Nasz drużyna      W kwietniu grupa przedszkolaków wzięła udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym „Jestem przyjacielem przyrody" zorganizowanym przez Oddziały Przedszkolne przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Krośnie. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu przyrody i ekologii, popularyzacja działań proekologicznych, a także integracja dzieci z różnych przedszkoli. Oprócz wielu odpowiedzi na pytania dotyczące świata przyrody, dzieci układały puzzle, odgadywały odgłosy ptaków. Były również konkurencje sprawnościowe. Po zmaganiach konkursowych na uczestników czekał słodki poczęstunek. Następnie odbyło się rozdanie dyplomów i nagród. Nasze przedszkole zajęło drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs kulinarny 2015

  13      18 kwietnia w naszej szkole odbyła się już trzecia edycja konkursu kulinarnego „Jem zdrowo i kolorowo". Wzięło w nim udział 28 uczniów z klas III – VI startujących indywidualnie. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach; przekąski i desery. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu potraw, wykorzystywali różnorodne produkty, pojawiły się nawet potrawy z kuchni wschodniej, takie jak sushi czy sałatka z krewetek. Wszystkie potrawy były starannie przygotowane i bardzo kolorowe, a także wyśmienicie smakowały, przez co jury miało trudny wybór zwycięzców. Ostatecznie najwyżej oceniono prace następujących uczniów.

  Czytaj więcej...

 • Turniej Robotyki Amatorskiej

  robotyka2015      Fundacji Imperium Techniki im. Nikoli Tesli w Rzeszowie zaprasza wszystkich miłośników robotki do wzięcia udziału w Turnieju Robotyki Amatorskiej. Zmagania młodych konstruktorów odbędą się 23 maja br. w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 w Rzeszowie. Wydarzenie skierowane do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych jest wyjątkowe w skali Polski. Wiecej informacji tutaj.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła