Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Podsumowanie roku szkolnego 2014/15

 • Spotkanie z Panią laborantką

  Podczas spotkania      Każdy dorosły nie lubi chodzić do przychodni i robić badania krwi, co dopiero dzieci. Spotkanie z mamą Gabrysi z grupy „Biedronek” pomoże chyba przełamać tę barierę. Na pewno nie boi się Gabrysia, bowiem na niej mama prowadziła prezentację. Każdy mógł na niby poddać się temu zabiegowi, nawet nasz -przedszkolny miś. Dzieci nie tylko dowiedziały się dlaczego krew pobierana jest z palca lecz dlaczego ją badamy. Była to dla nich bardzo pouczająca lekcja.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs „Do, re, mi”

  Podczas konkursu      W dniu 23 czerwca 2015r. odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs muzyczny pt. „Do, re, mi”. Wzięło w nim udział 17 dzieci (3 i 4 latków) z grupy „Smerfy”, „Biedronki” i „Krasnale”. Mali artyści prezentowali swoje umiejętności wokalne przed powołaną komisją konkursową i rówieśnikami. Jury przyznało wszystkim uczestnikom miejsca od pierwszego do trzeciego nagrodziło nagrodami i dyplomami. Pani gratulowała każdemu dziecku życząc dalszych sukcesów i osiągnięć w tej dziedzinie.

  Czytaj więcej...

 • W zagrodzie "Szmer"

  W zagrodzie "Szmer"      W dniu 18 czerwca 2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do „Edukacyjnej Zagrody Szmer”. Zadowolenie dzieci i wychowawczyń w zeszłym roku spowodowało, że wybraliśmy się tam ponownie. Pobyt wypełniony był różnorakimi atrakcjami, na nudę nie było czasu. Dzieci oglądały zwierzęta gospodarskie, z którymi na co dzień nie mają styczności: owce, gęsi, kaczki, bardzo przyjazną kozę, konie, kucyki, króliki, świnki morskie oraz egzotyczną świnkę wietnamską. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty lepienia z gliny i łowienie „ryb”. Atrakcyjna dla dzieci była też przejażdżka bryczką oraz kolejką. Duży, dobrze wyposażony plac zabaw zachęcał do ciekawych zabaw. Moc wrażeń oraz czyste powietrze spowodowały, że w drodze powrotnej niektórych zmorzył sen :)

  Czytaj więcej...

 • Sukces piłkarek

  Zwycięska drużyna      W dniu 14 kwietnia w Stalowej Woli odbył się wojewódzki finał turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion" o puchar Tymbarku. Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły pierwsze miejsce wygrywając wszystkie mecze. Zwycięską drużynę tworzyły: Izabela Mielech, Zofia Janicka, Weronika Zajdel, Joanna Gazda, Kinga Gazda i Aleksandra Kustra.
  Gratulujemy piłkarkom wspaniałego sukcesu. Życzymy dalszych osiągnięć.

  Czytaj więcej...

 • Zuzia w pierwszej trójce w Polsce

  Wręczenia nagrody      W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos". Konkurs ten składał się z trzech etapów. Po pierwszym, w którym uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe, tylko siedmiu uczniów z dwudziestu ośmiu nie dostało się do drugiego etapu. Drugi etap był trudniejszy. Polegał na przeredagowaniu tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej. Wyłoniono wówczas czworo finalistów: z klasy IIa – Milenę Kuck i Zuzannę Prugar, z kl. IIb - Kacpra Bronkę i z kl. Va - Dorotę Teśniarz.

  Czytaj więcej...

 • Pani krawcowa w przedszkolu

  Z naszym Gościem      Kto z nas nie lubi pięknie wyglądać, ubierać się i stroić? Wszyscy lubimy. A kto może spełnić takie życzenia? Oczywiście pani krawcowa. W związku z cyklem „spotkań z ciekawymi ludźmi i ich zawodami” odwiedziła nas mama Julii z grupy „Biedronek”. Odkryła przed dziećmi tajemnicę sztuki krawieckiej, pokazała maszynę, przybory do szycia oraz ozdoby pasmanteryjne. Na końcu spotkania dzieci zostały obdarowane przez Panią krawcową własnoręcznie uszytymi pacynkami.

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie z Panem policjantem

  Spotkanie z Panem policjantem      05 czerwca 2015 r. nasze przedszkole gościło Pana policjanta. Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze np. korzystania z przejścia z sygnalizacją świetlną i bez, ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja munduru i wyposażenia niezbędnego podczas służby. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu odpowiadając na pytania policjanta. Na koniec dzieci podziękowały za dobre rady wręczając miłemu gościowi pamiątkowy dyplom. Po tym spotkaniu na pewno każdy przedszkolak będzie postrzegał policjanta jako przyjaciela, który chętnie służy pomocą.

  Czytaj więcej...

 • Wycieczka do Sanoka

  W Sanoku      Dnia 2 czerwca, we wtorek trzy najstarsze grupy przedszkolne: "Żaczki", "Nutki" i "Słoneczni" uczestniczyły w autokarowej wycieczce do Muzeum Ludowego w Sanoku. Przed wyjazdem panie omówiły z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas wycieczki, jak należy zachowywać się w autokarze podczas jazdy a także przypomniały o kulturalnym zachowaniu się w miejscach publicznych. Wycieczka miała na celu promowania zdrowej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu na łonie przyrody oraz zwiedzenia repliki miasteczka galicyjskiego, czyli poznania domu krawca, fryzjera, piekarza, szewca, zegarmistrza, poczty i remizy strażackiej. Atrakcją i wielkim przeżyciem była przejażdżka bryczką konną po terenie skansenu. Podczas przejażdżki dzieci oglądały i podziwiały domy galicyjskiego miasteczka, chałupy łemkowskie, cerkwie, młyny, kamienną drogę krzyżową i wiele innych ciekawych obiektów, w których w skansenie jest ponad 180. Rozglądając się po malowniczej okolicy podziwialiśmy przyrodę i cieszyliśmy się z pięknej pogody. Po zwiedzeniu skansenu czekała na dzieci kolejna atrakcja - ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek oraz zabawy i odpoczynek dla zmęczonych. Nie obyło się oczywiście bez zakupu pamiątek, popularnością cieszyły się miecze i topory, oczywiście z drewna. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i wspomnienia towarzyszyły dzieciom przez następne dni :)

  Czytaj więcej...

 • W Magurskim Parku Narodowym

  Magurski Parka Narodowy      W piękny, czerwcowy dzień (3 .06.) klasy drugie odbyły wyprawę po Magurskim Parku Narodowym, a następnie odwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Krempnej. Trasa wiodła od Folusza, gdzie dotarliśmy do Diablego Kamienia (skała piaskowa), a następnie poruszaliśmy się ścieżką leśną. Po wędrówce czekało na nas ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nasyceni podjechaliśmy do Muzeum Przyrodniczego w Krempnej. Tu obejrzeliśmy wystawę zdjęć przyrodniczych, kolekcję poroży, wystawę drewna (różne gatunki drzew) oraz salę z fauną i florą Magurskiego Parku. Starczyło też czasu na zakup drobnych pamiątek. Cali, zadowoleni wróciliśmy na miejsce rozwiązania wyprawy.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Mamy i Taty 2015

  Dzień Mamy i Taty 2015      Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.
  Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których dzielne przedszkolaki z wszystkich grup przygotowały niespodziankę - wyjątkowe artystyczne występy. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem, piosenką i tańcem podziękować za miłość, cierpliwość i troskę. Grupa najmłodsza "Smerfy" pięknie poprzebierana w postacie zwierząt wystąpiła z inscenizacją pt.: "Za co kochamy nasze mamy". Grupa "Krasnali" dbając o niezbędne rekwizyty i scenerię przedstawienia "Powitała wiosnę", a grupa "Biedronek" popisała się przed gośćmi znajomością wierszy i piosenek. Dzieci z grup starszych "Żaczki", "Słoneczni" i "Nutki" składały życzenia, mówiły wierszyki, tańczyły i zaprezentowały krótkie przedstawienia pt.: "Królewna Śnieżka" i "Przygody Małgorzatki". Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Pomysłowość dzieci i pań w kwestii upominków była przeogromna.
  Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty dostarczyła wszystkim wiele radości i szczęścia. Jeszcze raz życzymy Drodzy Rodzice, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju!

  Czytaj więcej...

 • Wizyta w rezerwacie "Jaś”

  W rezerwacie "Jaś"     Pod imienną nazwą "Jaś" ukryty jest prywatny rezerwat przyrody. Znajduje się w Krośnie przy ulicy Łąkowej. Klasy drugie, w ubiegłym tygodniu, postanowiły do niego zajrzeć... Wyprawa była dosyć długa, gdyż odległość do celu wynosi około 4 km. W samym rezerwacie przywitał nas właściciel, Pan Jan Luśnia. Opowiedział o zwierzętach żyjących na terenie rezerwatu, a najwięcej czasu poświęcił żabom. Ich różnorodna gatunkowość czyni je bardzo ciekawymi płazami. Uczniowie oprócz jeziorek z żabami, mieli okazję oglądnąć paśnik oraz budki dla ptaków. Nad tym ekosystemem czuwa od lat pan Jan, który jest prawdziwym przyjacielem zwierząt, w szczególności żab. Zaznaczyliśmy swoją obecność wpisem do kroniki, a właściciel poczęstował nas słodkością. Ta żywa lekcja przyrody na pewno pozostanie w pamięci drugoklasistów.

  Czytaj więcej...

 • "Brązowa" Roksana

  knurow2015      W dniach 30-31.05.2015 w Knurowie rozgrywane były Igrzyska dzieci w ramach Mistrzostw Polski gdzie ponad 270 najmłodszych szermierzy rywalizowało w kategoriach młodzików, dzieci, zuchów i skrzatów. Wspaniale zaprezentowały się w tych mistrzostwach uczennice naszej szkoły, będące zawodniczkami Klubu Szermierczego UKS Sokolik Krosno. W kategorii "zuchy" zawodniczka Roksana Żychowska zdobyła brązowy medal stając na najniższym podium a jej koleżanka klubowa Zuzanna Środa w kategorii "dzieci" zajęła XX miejsce. Jest to kolejny wielki sukces zawodniczek UKS Sokolik, który w obecnym roku obchodzi XX lecie swojej działalności.
  Oprócz sukcesów najmłodszych zawodniczek wielkie sukcesy sportowe w tym roku osiągnęły doświadczone zawodniczki Agnieszka Kaczmarska i Julia Kolanko, które obecnie są powołane do Kadry Polski Juniorek i reprezentują Polskę w zawodach międzynarodowych rangi Pucharów Europy i Świata. Obie zawodniczki stawały na trzecim miejscu podium w zawodach Pucharu Polski Juniora młodszego w szpadzie. Agnieszka dwukrotnie i zarazem była reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy w Słowenii. Natomiast Julia raz zdobyła brązowy medal na Pucharze Polski oraz również brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Są to wielkie sukcesy krośnieńskich zawodniczek. Trenerami zawodniczek są Gabriel Szajna i Rafał Żychowski, którzy zapraszają chętnych do treningów w klubie mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5115 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła