Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Konkurs klas I-III

  Laureaci konkursu      W pierwszych dniach kwietnia w klasach I – III odbył się konkurs recytatorski wierszy Doroty Gellner. Uczniowie wybierali do nauki dowolne wiersze tej autorki, których treść jest bardzo bliska dzieciom, często pełna humoru i zaskakującego zakończenia. W trakcie recytacji dzieci zabrały nas między innymi do zaczarowanego miasteczka, przedstawiły bosą osę, która szukała dla siebie pantofli i dziewczynkę wybierającą odpowiednie ubranie na przyjęcie. Wszystkim najbardziej podobał się aktorsko przedstawiony wiersz pt. ”Brat” w wykonaniu Leny Maraj. Aby dostać się do finału, należało przejść wcześniej eliminacje. Konkurs odbywał się w poszczególnych kategoriach wiekowych. O zajęcie wysokich miejsc walczyli uczniowie klas I, II i III. Równolegle z konkursem recytatorskim odbywał się konkurs plastyczny, w którym dzieci przedstawiły różnymi technikami swoją propozycję ilustracji do wybranego wiersza D. Gellner. Nagrodzone dzieci otrzymały kolorowe dyplomy, które zostały uroczyście wręczone na wspólnym apelu.
  Listę nagrodzonych uczniów można przeczytać tutaj.

  Czytaj więcej...

 • I Szkolne Prezentacje Taneczne

  I Szkolny Przegląd Taneczny„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą,
  najpiękniejszą ze wszystkich sztuk,
  bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia,
  jest samym życiem”
  Havelock Ellis

        Tymi słowami rozpoczęły się I Prezentacje Taneczne zorganizowane w naszej szkole. Ich celem było zaprezentowanie młodych tancerzy naszej szkoły, którzy swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. Kolorowe stroje, dynamiczna muzyka, fantastyczna atmosfera i oczywiście młodzi żywiołowi tancerze na długo pozostaną pamięci dopingującej widowni. Po zakończeniu wszystkich prezentacji Pani Dyrektor J. Kasprzyk wręczyła tancerzom pamiątkowe dyplomy. Był to niezwykły dzień pełen emocji dlatego zapraszamy na II Prezentacje Taneczne, które odbędą się już za rok.

  Czytaj więcej...

 • VIII akcja Krośnieńskich Pól Nadziei

  Pola Nadziei 2016     

   

       Ż jak Żonkil, Żonkil jak Nadzieja. W tym roku po raz kolejny, zarówno uczniowie naszej szkoły jak i wychowankowie przedszkola, czynnie włączyli się w coroczną akcję wspierającą rozbudowę i rozwój Krośnieńskiego Hospicjum. Akcja ma wymiar ogólnopolski, a zbiórki organizowane są w wielu miastach naszego kraju. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zawsze bardzo chętnie angażuje się we wszelkie akcje charytatywne. Pomagają poświęcając swój wolny czas, uczą siebie i innych wzajemnej empatii.
  Ósemka stara się pamiętać zarówno o potrzebujących ludziach pola nadz 16 02ale również o zwierzętach, dla których również organizowane są specjalne akcje pomocy.

  Brawo Dzieci.

  Czytaj więcej...

 • Niebieski dzień

  Niebieski dzień      1 kwietnia, a więc w przededniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszym przedszkolu najstarsze grupy „Słoneczni” i  „Nutki” włączyły się w obchody dnia solidarności z dziećmi chorymi na autyzm. Przygotowania rozpoczęliśmy od wcześniejszego spotkania z panią Teresą Baran - koordynatorem Klubu Rodziców Autyzm Help JiM w Krośnie, jednocześnie mamą Igora, którego młodszy brat cierpi na autyzm. Pani Teresa przybliżyła dzieciom problemy z jakimi chorzy borykają się na co dzień. Wykorzystała do tego fragmenty książki pt.: „Kosmita” oraz specjalne zabawki wykorzystywane w terapii dzieci autystycznych. Otrzymaliśmy także balony i ulotki informujące o tym, czym jest autyzm. Spotkanie z mamą Igora w przystępny sposób wprowadziło przedszkolaki w świat autyzmu i przygotowało je do świadomego uczestnictwa w organizacji dnia niebieskiego. Dzień przebiegał pod znakiem koloru niebieskiego. Niebieskie były nasze ubrania, prace plastyczne oraz rekwizyty przygotowane na przemarsz. Tak przygotowani wyruszyliśmy ulicami naszego osiedla, aby dać wyraz naszej solidarności z dziećmi i ich rodzicami.

  Czytaj więcej...

Aktualności

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Statut MZS8

"Jestem Rodzicem 31"…

"Jestem Rodzicem 31"…

Czytaj więcej...