Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Drugoklasiści w "Świecie marzeń".

  "Świat marzeń"      W dniach 19 i 20 maja klasa II a i kl II c pod opieką wychowawczyń Małgorzaty Frydrych i Renaty Modzelewskiej uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Wadowic i Inwałdu, urokliwych i bardzo ciekawych miejsc położonych w zachodniej części Pogórza Śląskiego. Po trwającej około czterech godzin, ale bardzo wesołej podróży dojechaliśmy do pierwszego miejsca w planie naszej wycieczki, do Wadowic, miejsca urodzenia naszego wielkiego rodaka-papieża Jana Pawła II. W Wadowicach zwiedziliśmy kościół parafialny Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II-muzeum biograficzne mieszczące się w jego domu rodzinnym, Plac Jana Pawła II z pomnikiem papieża. Była to bardzo wzruszająca, sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa małego "Lolka", który został "Wielkim Papieżem". Po zjedzeniu sławnych "papieskich kremówek" i zakupie pamiątek ruszyliśmy w dalszą podróż-do Inwałdu.

  Czytaj więcej...

 • Konkurs kulinarny 2016

  Podczas konkursu      9 mają 2016 roku odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Kulinarnego „Jem zdrowo i kolorowo”. Wzięło w niej udział 19 uczniów klas IV – VI, których zadaniem było przygotowanie przekąsek i deserów. Uczniowie sprawnie pracowali nad swoimi potrawami przez dwie godziny. Po zakończeniu konkursu dania zostały ocenione i wyłoniono zwycięzców.
  W kategorii „przekąski” przyznano następujące miejsca:
  I miejsce – Anna Litwin
  II miejsce – Konstancja Okarmus
  III miejsce – Weronika Leśniak
  wyróżnienie – Martyna Węgrzyn.
  W kategorii „deser” kolejno uplasowali się:
  I miejsce – Julia Bik
  II miejsce – Karolina Wojtoń
  III miejsce – Martyna Zajdel
  wyróżnienie – Weronika Krupa.

  Gratulujemy zwycięzcom.

  Czytaj więcej...

 • Majowa wycieczka pierwszaków.

  Wycieczka pierwszaków      W ubiegłym tygodniu, w piękny, słoneczny, majowy poranek klasy Ic i Id wyruszyły na długo wyczekiwaną przez dzieci wycieczkę. Jej celem było zwiedzanie Muzeum Dobranocek oraz wystawy klocków Lego w Rzeszowie.
  W pierwszej kolejności uczniowie odwiedzili bajkowych bohaterów ze szklanego ekranu. Była to najlepsza okazja, aby dowiedzieć się jak powstawały filmy animowane, a także zobaczyć na żywo kukiełki i lalki wieczorynkowych postaci.
  Kolejnym punktem wyprawy była wystawa klocków Lego. Przepiękne konstrukcje wprawiły w zachwyt wszystkich zwiedzających. Największa z nich – samolot Air Force One, mierzył 11 metrów długości i  3 metry wysokości, a na jego budowę zużyto ponad milion klocków! Dzieci podziwiały także postać Roberta Lewandowskiego, bohaterów „Gwiezdnych Wojen” oraz wiele pojazdów, budowli, a nawet miasteczek w całości zbudowanych z klocków. Po obejrzeniu niesamowitych konstrukcji, uczniowie przyjemnie spędzili czas samodzielnie tworząc własne budowle w strefie zabaw.
  Po niezwykłym dniu pełnym wrażeń, wszyscy w radosnych nastrojach wrócili do domów.

  Czytaj więcej...

 • Lego 2016

  Konkursowe zmagania       6 maja (piątek) odbył się w naszej szkole VIII Szkolny Konkurs Techniczny "Budują z klocków Lego". W tym roku do tej technicznej rywalizacji zgłosiło się 43 uczniów z klas I-VI (38 z klas I-III i 5 z klas IV-VI). Uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do pracy. W atmosferze skupienia, prace postępowały szybko, a budowle "rosły w oczach". Już po dwudziestu minutach, pierwsi uczniowie informowali o zakończeniu pracy. Co może powstać w tak krótkim czasie zobaczcie sami.
   

  Czytaj więcej...

 • Pani Konstytucja

  "Pani Konstytucja"      

        Uczniowie naszej szkoły podczas apelu dnia 4 maja, zostali zaproszeni do udziału w żywej lekcji historii, która przeniosła publiczność w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Takich fantastycznych wrażeń dostarczyli nam uczniowie klasy IVa, którzy wraz z p. J. Jajugą przygotowali przedstawienie.

   

  Czytaj więcej...

 • Jem zdrowo i kolorowo

  Jem zdrowo...      Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy Ic postanowili kontynuować zdrowe i pyszne odżywianie. Tym razem dzieci wykorzystały warzywa, z których miały powstać kolorowe i pyszne sałatki. Dzieci od rana nie mogły doczekać się lekcji techniki i krojenia warzyw. Zanim jednak to nastąpiło, musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, założyły fartuszki. Krojenie warzyw nie sprawiło im żadnych trudności, pokroiły je naprawdę fachowo (drobno). Każdy miał swoje stanowisko, doprawiał sałatkę według swojego pomysłu, smaku i upodobania. Jedni majonezem, inni oliwą, czosnkiem, papryką, słonecznikiem lub sezamem. Gdy warzywa były pokrojone, sałatki doprawione mali kucharze przystąpili do wzajemnej degustacji. Sałatki były naprawdę smaczne, o czym mogli przekonać się pracownicy szkoły.

  Czytaj więcej...

 • "Kolorowy Świat Dziecka"

  Laureaci konkursu      28 kwietnia z cyklu "Mali artyści na Zielonym Wzgórzu" odbył się wewnętrzny konkurs recytatorski pt: "Kolorowy Świat Dziecka". Każdy uczestnik konkursu zaprezentował jeden wiersz. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, dostarczyć przedszkolakom doznań artystycznych i emocjonalnych z piękna utworów literackich.
  Dzieci zaprezentowały się w utworach Tuwima i Brzechwy - między innymi: "Entliczek pentliczek", "Okulary", "Rycerz Krzykalski", "Jeż", "Pączki", "Biedronka i żuk". Na ocenę komisji konkursowej miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu i pamięciowe opanowanie, poprawne i płynne deklamowanie, ogólny wyraz artystyczny (gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszyscy uczestnicy bardzo się starali i tak:
  I miejsce zdobyli - Milena Łątka, Mateusz Sucheta i Antoni Fornal
  II miejsce zdobył Ignacy Zajdel
  III miejsce zdobyła Antonina Prugar
  Pozostali uczestnicy zdobyli wyróżnienia.
  Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i upominki oraz podziękowania z życzeniami dalszych sukcesów.​

  Czytaj więcej...

 • Spotkanie z policjantem

  Spotkanie z policjantem      W miesiącu kwietniu dzieci z grupy "Smerfy", "Biedronek" oraz "Krasnali" spotkały się z policjantem - tatą Oliwki. Spotkanie miało na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, uświadomienie konieczności jeżdżenia w foteliku z zapiętymi pasami, jak również uczulić dzieci na zachowywanie ostrożności w stosunku do osoby obcej dorosłej oraz jak zachować się spotykając agresywnego psa "pozycja żółwia". Dzieci zapoznały się z charakterem pracy policjanta wzbudzając zaufanie i pozytywny stosunek do policji. Poznały narzędzia pracy policjanta, do czego służą i w jakich sytuacjach się ich używa.Niektóre rekwizyty typu lizak drogowy, czapka, kamizelka dzieci mogły przymierzyć i dokładnie obejrzeć. Dzieci poznały telefony alarmowe, dowiedziały się jak reagować w odpowiednich sytuacjach.
  Spotkanie upłynęło w serdecznej, miłej atmosferze a maluchy wyraziły w przyszłości chęć pracy w służbach mundurowych.​

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła