Biuletyn Informacji Publicznej
Logo szkoły Logo przedszkola Tarcza szkolna
  Obchody jubileuszu 50-lecia Nasze certyfikaty i dyplomy
Logo Zespołu
 Miejski Zespół Szkół nr 8 w Krośnie
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników
Przedszkole Miejskie nr 3 "Na Zielonym Wzgórzu"
Filtr
 • Podsumowanie pracy szkoły w roku szkolnym 2015/16

 • Zakończenie roku szkolnego

  Ostatni dzwonek

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16. 
  O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w naszym kościele, a o godz. 9.00 akademia na sali gimnastycznej.

  Czytaj więcej...

 • Dzień Sportu 2016

  sport

        Przypominamy wszystkim uczniom, że we środę 22 czerwca w naszej szkole odbędzie się Dzień Sportu.  W jego ramach zostaną przeprowadzone międzyklasowe konkurencje sportowe. Odbędą się one na naszych obiektach sportowych, a w przypadku wysokiej temperatury w sali gimnastyczne, według następującego rozkładu: 1 lekcja - klasy I, 2 lekcja - klasy II, 3 lekcja - klasy III, 4 lekcja - klasy IV, 5 lekcja - klasy V, 6 lekcja - klasy VI.

  Miłej zabawy 

  Czytaj więcej...

 • Podręczniki w nowym roku szkolnym 2016/17

  podreczniki

    Informujemy wszystkich Rodziców przyszłorocznych uczniów klas I-V, 
  że dzieci w roku szkolnym 2016/17 otrzymają w szkole darmowe podręczniki, które po zakończeniu nauki zwrócą do biblioteki szkolnej. 

  Zestawy podręczników dla poszczególnych klas jest tutaj.

  Czytaj więcej...

 • Na sportowo znaczy zdrowo!

  Festyn Rodzinny 216      Pod takim hasłem społeczność naszego Zespołu zorganizowała kolejny Festyn Rodzinny, który odbył się w sobotnie popołudnie 11 czerwca 2016 r. Pogoda dopisała, goście również. Każdy znalazł tu coś ciekawego. Różnorodne występy i konkurencje sportowe przyciągały dzieci i rodziców. Dużo radości sprawił dzieciom nowy sprzęt sportowy o wartości 4 tysięcy złotych. Otrzymaliśmy go od Fundacji Kronenberga, dzięki projektowi, który napisali nauczyciele i rodzice wspólnie z wolontariuszami z Banku Citi Handlowy S.A. Oddział w Rzeszowie. W organizacji poszczególnych zawodów pomagali wolontariusze z FA Krosno S. A. Jak co roku rodzice zapewnili słodki poczęstunek. Impreza została również dofinansowana przez Gminę Krosno. Tą drogą dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali. Wyrażono życzenie, by tak udaną imprezę powtórzyć za rok. Do zobaczenia!

  Czytaj więcej...

 • Chemiczne czary w przedszkolu

  Chemiczne czary      W dniach 6 i 7 czerwca 2016 r. przedszkolaki zapoznały się z zawodem chemika. Dowiedziały się, na czym ta praca polega, zapoznały się ze sprzętem laboratoryjnym i odzieżą ochronną, oraz poznały zastosowanie chemii w życiu codziennym (lekarstwa, zabawki, opakowania, itp.) Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w pokazie, dosypując, dolewając i mieszając różne substancje, a efekty były zaskakujące: znikająca woda, samopompujący balonik, chemiczne akwarium, ciepły śnieg, czy szybko rosnąca „pasta do zębów” dla słonia. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom Małego Chemika. Pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.

  Czytaj więcej...

 • Przedszkolaki w Dworze Kopytowa

  Przed dworem      W dniu 8 czerwca, w piękny, słoneczny dzień, dzieci z grup Słoneczni i Nutki wyruszyły na wycieczkę autokarową do Kopytowej. Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach piernikowych. Każdy samodzielnie wałkował ciasto, wykrawał pierniki oraz po upieczeniu je ozdabiał. Powstałe prace dzieci zabrały do domu na pamiątkę z wycieczki. Miały również możliwość malowania farbami figurek odlanych z gipsu. Uczestnicy zwiedzili także Muzeum Kultury Szlacheckiej, prezentujące wnętrza tradycyjnej siedziby szlacheckiej. Dzieci mogły pobawić się w ogrodzie otaczającym Dwór. Odbył się również piknik, który dostarczył im wiele radości. Z uśmiechem na twarzy, pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

  Czytaj więcej...

 • Architektoniczny Dzień Dziecka

  fot. Weronika Habrat      1 czerwca w ramach “Festiwalu Przestrzeni Miejskiej”, przedsięwzięcia zorganizowanego przez Stowarzyszenia Architektów Polskich grupa uczniów z naszej szkoły z klas V i VI wzięła udział w konkursie o tematyce ściśle architektonicznej. Miejscem konkursu był krośnieński rynek. Uczniowie zmagali się w kilku dyscyplinach: budowla z klocków (budowla krośnieńska lub ulica Krosna), rysunek (budowla krośnieńska lub ulica Krosna), konkurs na slogan – wierszyk – hasło o architekturze powiązanej z miastem Krosno, konkurs Archimaskotka – na najciekawsze zdjęcie – warsztaty fotograficzne po wyznaczonej trasie, konkurs na projekt domu dla owadów lub lalek. Kreatywna i twórcza drużyna z “ósemki” spisała się świetnie zdobywając nagrodę główną. Konkurs – akcja stanowił wspaniałą zabawę w budowanie i tworzenie oraz cenną architektoniczna edukację dzieci. Czekamy na kolejne wyzwania!

  Czytaj więcej...

 • Brawo Antoś

  Dream Team

  Antoś Kozubal w dream team

  Turnieju Piłkarskiego 

  „Baltic Football Cup 2016” w Gdyni

  Czytaj więcej

  Czytaj więcej...

 • Festyn 2016

 • Dzień Dziecka w przedszkolu

  Bawimy się      1 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy radośnie "Dzień Dziecka". Ten wyjątkowy dzień spędziliśmy na placu przedszkolnym przystrojonym kolorowymi balonikami. Były życzenia dla wszystkich dzieci przekazane przez panią wicedyrektor Renatę Krzal. W ramach integracji z dziećmi młodszymi zostały zaproszone dzieci z najstarszej grupy żłobkowej "Słoneczka" wraz z paniami. Dzień był pełen atrakcji i niespodzianek. W miłej i sympatycznej atmosferze, przy pięknej pogodzie rozbrzmiewała wesoła muzyka, odbywały się wspólne zabawy muzyczne i ruchowe, tańce, kółeczka, wężyki przy ulubionych piosenkach dzieci. Przedszkolaki zapraszali młodszych kolegów ze żłobka do wspólnych zabaw. Panowała radosna i przyjemna atmosfera. Dzieci bawiły się wyśmienicie, malowały kolorową kredą na asfalcie. Robiliśmy pamiątkowe wspólne fotografie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek i pieska zrobionego z balona. Na twarzach dzieci widniał uśmiech i zadowolenie, dzieci były szczęśliwe.

  Czytaj więcej...

 • „W Krośnie czytamy donośnie!”

  Podczas spotkania      3 czerwca klasa II b i IIc wybrały się do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej z okazji jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - „W Krośnie czytamy donośnie!” Gościem specjalnym była poetka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, pani Eliza Piotrowska. Z wykształcenia historyk sztuki, członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych utalentowanych poetów KLAN.
  Zebranych powitała Teresa Leśniak - Dyrektor KBP, a następnie ważne osobistości, a wśród nich: Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Joanna Sowa - rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Krystyna Janusz i Krzysztof Józefek - przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Marek Śliwiński - komisarz Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz Eliza Piotrowska przeczytali zgromadzonym w bibliotece dzieciom humorystyczne wiersze z książki „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”.

  Czytaj więcej...

 • "Poznajemy różne zawody"

  Podczas spotkania      W dnia 30 maja przedszkolacy z grupy "Smerfy", "Biedronki" i "Krasnale" zostali przyjęci w poczet funkcjonariuszy Honorowej Izby Celnej. W ramach akcji "Poznajemy różne zawody" mama Oliwki odwiedziła przedszkole z dwoma koleżankami ze Służby Celnej. Dzieci zapoznały się z nowym zawodem celnika. Dowiedziały się: "co to jest granica kraju", o co troszczy się funkcjonariusz celny. Poznały towary których nie wolno przywozić do kraju i dlaczego. Oglądając "Galerię towarów zakazanych" największe wrażenie wywarły egzotyczne zwierzęta przewożone nie zawsze w humanitarnych warunkach. Dzieci bardzo przejęły się losem zwierząt i otrzymały Dyplom Honorowego Celnika który zobowiązany jest do troski o dobre imię służby oraz do postępowania zgodnie z zasadami koleżeństwa w przedszkolu, w domu i na podwórku podczas pracy i podczas zabawy.
  Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości i zdobyły nowe zainteresowania. ​

  Czytaj więcej...

 • Odwiedzamy krośnieńskie galerie.

  Lekcje plastyki to nie tylko zajęcia w pracowni, to również żywy kontakt z dziełem sztuki ...

  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"
  "W krośnieńskich galeriach"

  Czytaj więcej...

 • Antoś - talent piłkarski

  Antek Kozubal      Antoni Kozubal - uczeń V klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie piłkę nożną trenuje w Szkółce Piłkarskiej Beniaminek Krosno od 5 lat. Ostatni sezon 2015/16 był dla niego bardzo udany i pełen sukcesów indywidualnych.
  Oto niektóre z nich:
  - Powołanie do Reprezentacji Polski U12 na zgrupowanie w ramach Letniej Akademii Młodych Orłów 2016, które odbędzie się pod koniec lipca 2016.
  - Powołanie do Lecha Poznań na elitarny turniej Lech Cup 2015 i gra przeciwko takim zespołom jak: Bayern Monachium, Juventus Turyn, Liverpool, Chelsea Londyn, Anderlecht Bruksela.
  - Stały monitoring rozwoju przez Lecha Poznań (obozy, testy).
  - Powołanie do Kadry Podkarpacia 2003.
  - Zaproszenia na obóz, testy i prestiżowy turniej Arka Cup 2016 z Zagłębia Lubin.
  - Bardzo dobra postawa i awans ze swoją drużyną Beniaminek Krosno do grupy mistrzowskiej I ligi podkarpackiej, w której aktualnie zajmują 2 miejsce.

  Bywały też te trudne chwile – złamana ręka podczas jednego z meczów wykluczyła go z treningów i rozgrywek na 6 tygodni. Wszystko co do tej pory Antek osiągnął zawdzięcza swojej drużynie, pasji i treningom, a przede wszystkim swojej ciężkiej pracy i podejściem do treningów.

  „Stawiaj sobie mądre, realne cele i dąż do nich małymi krokami. Ze spokojem, pewnością siebie i wiarą we własne umiejętności zdobywaj kolejne szczyty pamiętając o drodze powrotnej i wszystkim co się z nią wiąże. Rób dalej to co kochasz i bądź szczęśliwy”.

  Antoś tego Ci wszyscy życzymy.

  Czytaj więcej...

Dzisiaj jest:

Aktualności

"Jestem Rodzicem 33"…

"Jestem Rodzicem 33"…

Czytaj więcej...

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Sukcesy 2017/2018

Czytaj więcej...

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Zapisy do świetlicy

Czytaj więcej...

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Dzień otwarty 2018

Czytaj więcej...

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Rekrutacja 2018

Czytaj więcej...

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkol…

Zapisy do przedszkola

Czytaj więcej...

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola…

Nabór do przedszkola

Czytaj więcej...

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla u…

Kursy językowe dla uczniów

Czytaj więcej...

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Wzorowi uczniowie

Czytaj więcej...

Akt założycielski

Akt założycielski

Czytaj więcej...

Licznik odwiedzin

Jesteś...gościem na naszej stronie.
Strona ruszyła dnia 20-04-2004
czyli działa już 5114 dni. Zapraszamy ponownie.

Prezentacja szkoły

Prezentacja szkoły

Przekaż 1%

Przekaż 1%

Dziennik elektroniczy

idziennik

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

ePodręczniki

epodreczniki

Informujemy, że
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpowszechnia podręczniki elektroniczne do użytku nauczycieli i uczniów. Pozwalają one w atrakcyjny sposób utrwalić zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności. Zachęcamy do zapoznania się z w/w ofertą, a przede wszystkim do jej częstego wykorzystania.

O reformie edukacji

Dobra szkoła