„Ranczo Pstrągowa”

Opublikowano: piątek, 10.06.2016
Autor: p. M. Pelczar

Na Ranczo      W dniu 18 maja trzy grupy przedszkolne: Smerfy, Biedronki i Krasnale razem ze swoimi rodzicami wyruszyły na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej „Ranczo Pstrągowa”. O godzinie 8.30 na ulicy równoległej do przedszkola czekały na nas piękne białe autokary firmy „Barbara”, które zamówił dla nas tato Milenki z grupy Krasnali. Podróż przebiegała 50 min. w miłej atmosferze z małą przerwą na toaletę. Na miejscu czekali na nas prowadzący wycieczkę, zapoznali z programem i zaprosili wszystkich do restauracji. Tam nasze przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny związany ze świętem mamy i taty oraz zaprosili rodziców do wspólnych pląsów i zabaw tanecznych.

Następnym punktem programu było zwiedzanie Mini Zoo, które znajdowało się na 10-cio hektarowej polanie, na którą wychodziliśmy stromą leśną dróżką. Dzieci mogły poruszać się pomiędzy kucykami, lamami, danielami, które są oswojone, a większość z nich je z ręki i daje się głaskać. Zwierzęta można było karmić małymi ilościami owoców i warzyw. Dlatego mieliśmy ze sobą jabłka i marchewkę. Po powrocie z Zoo odpoczywaliśmy w domku nad jeziorem, a chętne dzieci korzystały z przejażdżki wozem turystycznym po najbliższej okolicy. Pogoda nam nie sprzyjała i ciągle padał delikatny deszcz dlatego nieliczne dzieci bawiły się na placu zabaw i karmiły pstrągi z kładki nad jeziorem. Niestety nie skorzystaliśmy również z dużej trampoliny, zjeżdżalni i innych atrakcji. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był poczęstunek dla wszystkich gości: kiełbaski z grilla, naleśniki z owocami, ciasteczka, kawa, herbata i napoje. Nasz pobyt w „Ranczo Pstrągowa” zakończyliśmy zabawami i tańcami z rodzicami.
Myślę, że pomimo mżawki i dość niskiej temperatury piękne widoki okolicy, bliskość natury, wspólne zabawy z rodzicami wszystko to złożyło się na miło spędzony czas. Może jeszcze kiedyś tu wrócimy, kto wie?

"Ranczo Pstrągowa"