Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Dzień Niepodległości w przedszkolu

Opublikowano: czwartek, 15.11.2018
Autor: p. J. Kilar
Odsłon: 301
Dzień Niepodlrgłości        Kto ty jesteś? Polak mały...
 
      Z okazji obchodów 100-lecia odzyskanie niepodległości dwie najstarsze grupy w przedszkolu " Żaczki" i "Słoneczni" wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne. Był również quiz wiedzy " Wycieczka po Polsce" - gdzie dzieci utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wydarzeń historycznych dla naszej ojczyzny. Dumnie przyjmując postawę "na baczność" odśpiewały trzy zwrotki hymnu Polski Mazurka Dąbrowskiego. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci z dumą prezentowały biało - czerwone kotyliony i flagi Polski, które samodzielnie wykonały na zajęciach artystycznych. Uwieńczeniem akademii było włączenie się w akcję śpiewania hymnu o 11:11 na boisku szkoły z całą społecznością uczniowską. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
 

Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości
Dzień Niepodlrgłości

Przewiń w górę