Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Nutki" lepią z gliny

Opublikowano: poniedziałek, 14.01.2019
Autor: p. W. Gałuszka
Odsłon: 285
Lepimy...      Pomimo szerokiej gamy proponowanych zajęć plastycznych w przedszkolu, dzieci zawsze bardzo chętnie korzystają z innych propozycji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia na tzw. "wyjeździe”. Dlatego z radością przyjęliśmy propozycję wzięcia udziału w zajęciach artystycznych zorganizowanych w SP nr 14 wKrośnie. Dużym przeżyciem artystycznym okazało się oglądanie prac znajdujących się w pracowni, a wykonanych wcześniej przez dzieci przedszkolne i szkolne. Recenzenci okazali się bardzo wymagający ale ich komentarze były przychylne. Sama aktywność artystyczna przyniosła dzieciom niezapomniane przeżycia. Dzieci fantastycznie bawiły się gliną: ugniatały, wałkowały i wykrawały specjalnymi foremkami gwiazdki, choinki, aniołki i inne formy tematycznie związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Później dzieci, w miłej atmosferze przy dźwiękach nastrojowej muzyki, ozdabiały swoje prace. Kolejny etap zajęć przewidywał wypalanie prac w specjalnym piecu, jednak to dzieci poznały już tylko z opowiadania pań prowadzących, ze względu na ich bezpieczeństwo. Swoje doświadczenia dzieci przeniosły do przedszkola, lepiąc z plasteliny, modeliny czy masy solnej.
 

Lepimy...
Lepimy...
Lepimy...
Lepimy...
Lepimy...
Lepimy...

Przewiń w górę