Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Baśniowy świat..." u Żaczków

Opublikowano: wtorek, 02.04.2019
Autor: p. J. Kilar
Odsłon: 339
      1 kwietnia grupa "Żaczków" w ramach lekcji bibliotecznej gościła panią Renatę Rachwał wraz z uczniami klasy IV. Uczniowie, pięknie przebrani w stroje bajkowe wprowadzili dzieci w świat baśni i fantazji. Tematem lekcji bibliotecznej, w której uczestniczyły dzieci był "Baśniowy świat Hansa Christiana Andersena". Na początku dzieci podczas prezentacji - wywiadu, dowiedziały się kilku ważnych wiadomości na temat autora, jego życia, dzieciństwa i twórczości. Następnie odgadywały tytuły baśni Andersena po przeczytanym fragmencie. Był "Słowik", "Dziewczynka z zapałkami", "Królowa śniegu", "Ołowiany żołnierzyk", "Calineczka", "Brzydkie kaczątko" i wiele innych. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania w wykonaniu uczennicy Martyny Brocławik. Dzieci popisały się dobrą znajomością twórczości pisarza uzupełniając tytuły baśni i dopasowując do nich fragmenty utworów. Atmosfera spotkania była bardzo miła a wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie.
 

"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."
"Baśniowy świat..."

Przewiń w górę