"Bezpieczni w drodze"

Opublikowano: sobota, 19.10.2019
Autor: p. K. Marszałek
Bezpieczni w drodze      17 października w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” zostało zorganizowane w naszym przedszkolu spotkanie z Panem Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wzięły w nim udział dzieci z najstarszych grup przedszkolnych - „Słoneczni” i „Żaczki”. Policjant przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu, a także omówił podstawowe wzorce zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, a także noszenie ubrań z elementami odblaskowymi. Wyjaśnił, jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi i dlaczego nie wolno dotykać i głaskać psów bezpańskich lub obcych. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz książeczki edukacyjne - „Bezpieczni w drodze”. W podziękowaniu za miło i ciekawie spędzony czas przedszkolaki z radością zaśpiewały Panu Policjantowi piosenkę o ruchu drogowym.

"Bezpieczni w drodze"