Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Profilaktyka stomatologiczna

Opublikowano: wtorek, 05.11.2019
Autor: p. W. Gałuszka
Odsłon: 283

Profilaktyka stomatologiczna      Wszyscy doskonale- teoretycznie, wiemy jak ważne jest dbanie o zęby, ale często- w praktyce, o tym zapominamy. Dlatego warto, od czasu do czasu, przypomnieć sobie zasady prawidłowego odżywiania się, co ma ścisły związek z kondycją naszych zębów. Temu właśnie służyła pogadanka lekarza stomatologa w ramach profilaktyki stomatologicznej, którą objęte zostały pięciolatki. Następnym punktem zajęć była sprawa prawidłowego mycia zębów. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć niektórych „czarodziejskich narzędzi” służących do pracy w gabinecie, no i oczywiście posiedzieć na fotelu. Mogły też opowiedzieć o tym, jak one dbają o swoje zęby. Dzieci wykazały duże zainteresowanie problemami poruszanymi podczas pobytu w gabinecie, a później w przedszkolu swoje spostrzeżenia utrwaliły w pracach plastycznych.
 

Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna
Profilaktyka stomatologiczna

Przewiń w górę