Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Śladami przeszłości

Opublikowano: czwartek, 14.11.2019
Autor: p. K. Tarkowska
Odsłon: 388
07
 
      Jak co roku w październiku wyruszyliśmy na spotkanie z muzealną przygodą. Tym razem jej śladów postanowiliśmy poszukać na wystawie pod tytułem „Skamieniałości” – wystawa paleontologiczna Grzegorza Salwy. Dzięki eksponatom zdobytym przez paleontologa – amatora, mogliśmy przenieść się do królestwa lądowego ssaków, owadów, ptaków i roślin, żyjących miliony lat temu. Dzieci mogły obejrzeć narzędzia jakimi posługuje się badacz śladów życia na naszym terenie oraz poznać sposoby zdobywania skarbów przeszłości. Oglądanie śladów zachowanych w kamieniu, pozwoliło rozbudzić wyobraźnię i ciekawość dzieci, a swoje emocje wyraziły w pracach plastycznych.
 

Śladami przeszłości
Śladami przeszłości
Śladami przeszłości
Śladami przeszłości
Śladami przeszłości
Śladami przeszłości
Śladami przeszłości

Przewiń w górę