Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

„Spotkanie z rycerzem i księżniczką”

Opublikowano: wtorek, 26.11.2019
Autor: p. M. Wojtoń
Odsłon: 345
„Spotkanie z rycerzem i księżniczką”      22 listopada dzieci z grup „Nutki”, „Słoneczni” i „Żaczki” miały okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji historii. Grupa artystyczna „Rekonstrukto” przeniosła ich w świat średniowiecza. Przedszkolaki zapoznały się z życiem, strojem, bronią, kodeksem rycerskim, tańcami i obyczajami epoki. Goście zaprezentowali ubiór rycerza i księżniczki, broń oraz zbroję rycerską. Dziewczynki wraz z księżniczką zatańczyły średniowieczny taniec, natomiast chłopcy mogli się przekonać jak ciężkie było uzbrojenie rycerza. Na zakończenie spotkania każde dziecko mogło przymierzyć rycerski strój, zapoznać się z bliska z rekwizytami rycerskimi oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Dużą popularnością cieszyły się tu średniowieczne dyby.
 

"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"
"Spotkanie z rycerzem i księżniczką"

Przewiń w górę