Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Dzień Niepodległości 2012 w przedszkolu.

Opublikowano: wtorek, 13.11.2012
Autor: p. J. Kilar, p. A. Pelczar
Odsłon: 3096
Apel przedszkolny
9 listopada dzieci z grupy "Żaczki, "Nutki", "Słoneczni" uczciły Dzień Niepodległości. Na uroczystym apelu dzieci zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne oraz pochwaliły się samodzielnie wykonanymi chorągiewkami i kotylionami.
W ten sam dzień odbyło się także uroczyste spotkanie dzieci z grup Biedronki, Smerfy, Krasnale i Wiewiórki. Przedszkolaki odświętnie ubrane, ozdobione kotylionami, kokardami trzymając w ręku chorągiewki recytowały i śpiewały pieśni związane tematycznie ze świętem. Krótka informacja podana przez nauczyciela wprowadziła je w historyczną tematykę. Dzieci z grupy „Krasnale" zatańczyły w strojach krakowskich „Krakowiaka", „Wiewiórki" taniec góralski „Zasiali górale". Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Płynie Wisła płynie". Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przeżyły pierwszą lekcję historii.

Apel przedszkolny
Apel przedszkolny
Apel przedszkolny
Apel przedszkolny


Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkaniaPrzewiń w górę