Powitanie wiosny w Przedszkolu

Opublikowano: sobota, 24.03.2018
Autor: p. M. Wojtoń
Powitanie wiosny      W dniu 21 marca razem z Panną Marzanną pożegnaliśmy Zimę i powitaliśmy Wiosnę. Na przyjście wiosny trzeba było się jednak przygotować, dlatego przygotowania zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, a w salach zazieleniły się kąciki przyrody. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach pomimo zimowej aury za oknem. Bo jak przysłowie mówi „W marcu jak w garncu”- w tym roku było zimowo. Dlatego na samym początku uroczystości dzieci wyganiały Zimę, potem przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami. Były też wiosenne inscenizacje bocianów i żabek. Wszystkie dzieci z każdej grupy wiekowej śpiewały piosenki o tematyce wiosennej i recytowały wiersze. Tańczyły i śpiewały o wiośnie, ciesząc się, że już wkrótce zaczną kwitnąć kwiaty, rozwijać się liście na drzewach, ptaki będą co raz radośniej śpiewać, a słońce mocniej zaświeci. Tak też się stało, podczas pląsów i tańców mocno zaświeciło słoneczko, a jego promienie wpadające do naszych sal wołały u wszystkich ogromną radość! Mamy nadzieję, że od pierwszego Dzień Wiosny będzie już prawdziwa wiosna.

Powitanie wiosny