Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

„Do Hymnu”

Opublikowano: środa, 10.10.2018
Autor: p. J. Teśniarz
Odsłon: 378
 
"Do Hymnu"      8 października br. uczniowie klas IV – VII naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”. W konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mogło wziąć udział jedynie 300 szkół podstawowych z całego kraju. Zadaniem uczestników było wspólne wykonanie acapella Hymnu Państwowego oraz dwóch utworów hymnicznych z repertuaru dołączonego do regulaminu przez co najmniej połowę uczniów szkoły. „Ósemkę” reprezentował 212 – osobowy chór pod dyrekcją p. Jolanty Teśniarz. Występ był oceniany przez dwuosobowe jury – pracowników naukowych Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego: prof. dr hab. Grzegorza Oliwę i dr Katarzynę Sobas. Jurorzy docenili żywe wykonanie „Mazurka Dąbrowskiego”, „Roty” i pieśni „Marsz Polonia”, podkreślając zaangażowanie młodych wykonawców oraz trud włożony w naukę pełnych wersji tekstowych utworów. Zwrócili także uwagę na poczucie rytmu i muzykalność uczniów. Należy żywić nadzieję, iż nasza szkoła, która jako jedyna z Krosna przystąpiła do konkursu, znajdzie się w gronie pięciu szkół z Podkarpacia wyłonionych z przeszło trzydziestu zgłoszeń i awansuje do finału ogólnopolskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 listopada br.
 

"Do Hymnu"
"Do Hymnu"
"Do Hymnu"
"Do Hymnu"
"Do Hymnu"

Przewiń w górę