„Dzień dla Niepodległej”

Opublikowano: piątek, 09.11.2018
Autor: p. I. Foremny
"Dzień dla Niepodległej"      Na dzień 9 listopada Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży zaprosili uczniów wszystkie polskich szkół  do wzięcia udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej” i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Społeczność naszej szkoły z radością przyłączyła się do tej akcji i świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O wyznaczonej godzinie 11:11, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wyszli na zewnątrz i po uformowaniu „żywej” polskiej flagi, wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy oraz inne pieśni patriotyczne. Dzieci ubrały się odpowiednio w barwy narodowe, wyrażając tym samym szacunek dla swojego kraju. Aby podkreślić patriotyzm i solidarność młodych serc, uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i fantazją ułożyli także piękny bukiet dla Polski z wykonanych przez siebie kwiatów. "Bukiet dla Polski" to akcja zaproponowana i zorganizowana przez Samorząd uczniowski. Cały dzień upłynął w atmosferze radosnego świętowania tej podniosłej rocznicy. Jesteśmy dumni z postawy naszych dzieci i młodzieży.

"Dzień dla Niepodległej"