Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków"

Opublikowano: wtorek, 27.11.2018
Autor: p. R. Rachwał
Odsłon: 275
Gang...      Biblioteka szkolna jest organizatorem konkursu czytelniczego "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Miał na celu zaszczepić pasję czytania od najmłodszych lat. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I–III. Nauczyciele prowadzili zajęcia z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie. Codzienne głośne czytanie w domu ( dowolnej książki dokumentowane podpisami rodziców) było nagradzane naklejką słodziaka umieszczoną w albumie ucznia „Czytaj codziennie”. Ponadto uczniowie, brali udział w głośnym czytaniu zorganizowanym przez bibliotekę. W konkursie uczestniczyły: klasa IIa, IIb i IIIa. Klasy II miały za zadanie przygotować komiks, natomiast klasa III napisać dalsze rozdziały książki. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali bardzo solidnie swoje zadania i otrzymali dyplomy. Uczniowie za najlepsze prace nagrodzeni zostali maskotkami Słodziaków oraz książkami. Wyniki konkursu czytelniczego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” są tutajDo przeczytania kolejnych rozdziałów książki „Gang Słodziaków” napisanych przez uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej.
 


Przewiń w górę