Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Literacki sukces naszych uczniów

Opublikowano: środa, 06.03.2019
Autor: p. M. Błaszczyk
Odsłon: 407
06 min      1 marca bieżącego roku, w dniu poświęconym żołnierzom niezłomnym, którzy po II wojnie światowej podjęli nierówną walkę o suwerenność i wolność Polski z komunistycznym reżimem, został rozstrzygnięty I Wojewódzki Konkurs Literacki „Wolność jest w nas. Ku pamięci żołnierzy wyklętych”. Patronat nad nim objęli między innymi: Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, Piotr Babinetz - Poseł na Sejm RP oraz Jan Pelczar- Starosta Krośnieński. Pośród 147 prac nadesłanych z 51 szkół z całego województwa podkarpackiego znalazły się również utwory naszych podopiecznych- obdarzonych talentem adeptów sztuki poetyckiej. Dwoje z nich otrzymało tytuł laureata. Są to: Lena Maraj - uczennica klasy VI b, nagrodzona II miejscem w kategorii „poezja” oraz Jakub Jaźwiecki - uczeń klasy VI b, który otrzymał wyróżnienie honorowe również w kategorii „poezja”. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że nasi uczniowie byli jednymi z najmłodszych uczestników konkursu.
Życzymy dalszych, równie spektakularnych, sukcesów literackich!
 

Rozdanie nagród
Rozdanie nagród
Rozdanie nagród
Rozdanie nagród
Rozdanie nagród
Rozdanie nagród

Przewiń w górę