Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Żywa lekcja historii

Opublikowano: piątek, 25.10.2019
Autor: p. J. Juszczyk
Odsłon: 384
Żywa lekcja historii      23 października uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w Żywej lekcji historii. Pokaz historyczny „Wrzesień 39” czyli rzecz o tym, jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita zaprezentowała nam Lubelska Grupa Artystyczne „Rekonstrukto” Panowie w oryginalnych polskich mundurach wojskowych szeregowego i podoficera opowiadali nam o etosie żołnierza i ułana, zaprezentowali ekwipunek i wyposażenie używane przez żołnierzy podczas kampanii wrześniowej, a szczególnie, co wszystkich zainteresowało najbardziej pokazywali nam bezpieczne repliki broni i sprzętu wojskowego. Bardziej odważni uczniowie zostali poddani szkoleniu z musztry wojskowej. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli przymierzać mundury czy hełmy, potrzymać broń w ręku, czy spróbować pooddychać w masce przeciwgazowej. Mamy nadzieję, że to wartościowe spotkanie będzie dla niektórych uczniów początkiem nowych zainteresowań np. uzbrojeniem wojska polskiego.
 

Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii
Żywa lekcja historii

Przewiń w górę