Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

„Szkoła pamięta”

Opublikowano: wtorek, 05.11.2019
Autor: p. M. Błaszczyk
Odsłon: 366
"Szkoła pamięta"      Pod takim hasłem prawie 1,3 miliona uczniów z ponad 11 tysięcy szkół przyłączyło się do akcji zorganizowanej przez MEN, która została zaplanowana na 25 października bieżącego roku. Jej celem było zwrócenie uwagi uczniów polskich szkół na potrzebę pamięci o bohaterach, którzy oddali swe życie w walce o naszą wolność. Akcja cieszyła się ogromną popularnością wśród wychowanków placówek oświatowych na Podkarpaciu. Wzięło w niej udział aż 76 tysięcy uczniów z 726 szkół. W gronie tym znalazła się również Szkoła Podstawowa nr 8 w Krośnie. Nasi wychowankowie, nawet ci najmłodsi, wraz z wychowawcami odwiedzali i porządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w lokalnej społeczności. Pamiętali również o pomnikach i tablicach poświęconych ofiarom I i II wojny światowej oraz żołnierzom walczącym o wolność i niepodległość ojczyzny. Zapalali znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Podążając śladami historii, wzięli udział w niezapomnianej lekcji patriotyzmu.
 

"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"
"Szkoła pamięta"

Przewiń w górę