Pasowanie na czytelnika 2020

Opublikowano: sobota, 11.01.2020
Autor: p. R. Rachwał
Pasowanie 2020      Dnia 10 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie organizowane jest co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas starszych. Uczniowie klas I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając bajki i baśnie. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy, otrzymali pamiątkowe zakładki, które będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu.

Pasowanie 2020