Konkurs kulinarny 2013

Autor: p. B. Szwed, p. J. Juszczyk
Odsłon: 19039
Szkolni Mistrzowie Patelni
Dzisiaj w naszej szkole odbył się pierwszy i z pewnością nie ostatni konkurs kulinarny. Ku zaskoczeniu organizatorów do konkursu zgłosiło się aż 29 uczestników, uczennic i uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i wykonanie dowolnej potrawy. Każdy zaopatrzony w niezbędne produkty, naczynia a nawet drobny sprzęt gospodarstwa domowego z ochotą i zapałem przystąpił do dzieła. W atmosferze radości, w gwarze rozmów, brzęku naczyń i sztućców, szumu urządzeń, pod czujnym okiem koleżanek, kolegów i organizatorów powstawały oryginalne i jak się później okazało pyszne potrawy: sałatki, desery, pierogi, ryby, szaszłyki, kanapki, przekąski.  Po zakończeniu prac kulinarnych każdy uczestnik miał do wykonania jeszcze jedno zadanie - oddanie trzech swoich głosów na jego zdaniem najlepszą potrawę. Po głosowaniu uczniów do pracy przystąpiła komisja konkursowa, która oceniała prace w dwóch kategoriach: desery i dania główne, sałatki. Wyłonienie zwycięzców okazało się dość trudne gdyż wszystkie powstałe potrawy były przygotowane, zaprezentowane bardzo estetycznie i smakowały wyśmienicie. Pewnie sami mistrzowie patelni, znani z tv nie powstydziliby się takich wspaniałości Smile. Przed ogłoszeniem wyników Pani Dyrektor Jadwiga Kasprzyk gratulowała wszystkim uczestnikom przede wszystkim umiejętności i pomysłowości.  Podkreśliła, że posiadane umiejętności są bogactwem, którego nikt im nie odbierze. Czynią one również każdego uczestnika zwycięzcą konkursu. Po brawach dla wszystkich naszych mistrzów parelni nastąpiła najważniejsza chwila - ogłoszenie wyników. Po zebraniu wszystkich głosów uczniów i członków komisji okazało się, że...!

Kategoria - Deser
  • I miejsce - Grzegorz Mielech, klasa IVb - Brzoskwiniowa eksplozja,
  • II miejsce - Zuzanna Szuba, klasa IVa - Sałatka owocowa i ziemniaczki cukiernicze,
  • III miejsce - Emilia Hejnar, klasa VIb -  Tiramisu.

Kategoria - Danie główne, sałatka

• I miejsce - Albert Pikul, klasa Va - Łosoś z kolorowym makaronem,
  • II miejsce - Małgorzata Mróz, klasa IVb - Sałatka z kurczakiem,
  • III miejsce - Karolina Kilar, klasa IVa - Mało co nieco.

Gratulujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się w przyszłym tygodniu.  Zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji.

P.S. Laureaci konkursu obiecali, że udostępnią swoje przepisy do opublikowania na naszej stronie. Trzymamy za słowoWink.

Podczas konkursy