Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

IV Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

Opublikowano: wtorek, 13.11.2007
Odsłon: 5270

  12 listopada w Krośnieńskim Domu Kultury odbył się zorganizowany przez naszą szkołę IV Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod Patronatem Prezydenta Miasta Krosna.
11 listopada to największe święto Polaków. Postanowiliśmy uczcić ten dzień jak możemy najpiękniej - pieśnią i poezją patriotyczną, aby rozwijać miłość do Ojczyzny wśród najmłodszego pokolenia.
Konkurs podobnie jak w poprzednich latach obejmował trzy kategorie: recytatorzy, soliści i zespoły wokalne. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych. Uroczystość zaszczycili zaproszeni goście: Radny Sejmiku Wojewódzkiego p. Józef Szajna, Radni Miasta: p. Anna Dubiel, p. Stefania Zborowska, p. Tadeusz Alibożek, Prezydent Miasta Krosna p. Bronisław Baran, Naczelnik Wydziału Edukacji p. Grażyna Gregorczyk, Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty p. Marek Paczkowski, krąg seniorów ZHP z p. komendantem Janem Omachlem. Przybyłych gości powitała Wicedyrektor Szkoły p. Halina Sowa. Na uroczystość tą zaproszeni zostali także goście z Ukrainy, którzy współpracują z naszą szkołą już od kilku lat. Uczniowie z Sądowej Wiszni zaśpiewali (poza konkursem) wiązankę polskich pieśni patriotycznych oraz inne utwory.
Jury konkursu w składzie: p. Adam Münzberger - przewodniczący, p. Ewa Gorczyca-Kwilosz, p. Anna Jakubik-Poręba i p. Jarosław Sereda przyznało następujące miejsca:

Kategoria - Recytacja:
 • I miejsce - Bartosz Kijowski - SP10,
 • II miejsce - Gabriela Łopatkiewicz - SP6, Jakub Łobaza - SP14,
 • III miejsce -  Anna Płoszczyca - SP8,
 • Wyróżnienia: Jakub Giliavas - SP1, Paulina Chochołek - SP12.

Kategoria - Soliści:
 •  I miejsce - Gabriela Siemion - SP10,                 
 • II miejsce - Aleksandra Blicharczyk - SP15, Kamila Wojczekowska - SP8
 • III miejsce - Jagoda Źrebiec - SP6,
 • Wyróżnienia: Kinga Orłowska - SP14, Aleksandra Marć - SP4.

Kategoria - Zespoły:
 • I miejsce - "Wiolinek"-SP8, "Dysonansik"-SP4
 • II-go miejsca nie przyznano,
 • III miejsce - "Piętnastka" - SP15.

Nagrody wręczył Pan Prezydent Bronisław Baran. Jury potwierdziło wysoki poziom przygotowania uczestników imprezy. Na zakończenie o zabranie głosu poproszono Pana Wizytatora Marka Paczkowskiego, który odczytał list Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pana  Macieja Karasińskiego przygotowany na tą uroczystość.Przewiń w górę