Uroczyste wręczenie nagród

Opublikowano: środa, 23.03.2011

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle odbyło się spotkanie matematyków, na którym zebrali się wszyscy laureaci Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa oraz zaproszeni goście: dyrektorzy szkół, nauczyciele, przedstawiciele organów prowadzących i nadzorujących szkoły, przedstawiciele samorządów terytorialnych, uczelni wyższych oraz sponsorzy. Konkurs ma już za sobą X edycję. Cieszy się niezmiernie dużym zainteresowaniem młodzieży, którzy chcą zgłębiać tajniki „królowej nauk”. Z zadaniami matematycznymi zmagali się uczniowie szkół podstawowych (klasy VI), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Liczba uczestników rośnie z roku na rok. W tym roku było ich 250.
      Zachęcam wszystkich zainteresowanych matematyką do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Naprawdę warto. Potwierdzić mogą to nasi nagrodzeni uczniowie: Remigiusz Najbar (kl. VIb) i Mateusz Turowski (kl. VIa). Oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali zaproszenie na wycieczkę do Warszawy w dniach 21-24.03.2011 r. Wyjazd do stolicy w ramach Szkoły Młodych Matematyków zorganizowało Gimnazjum nr 1 w Jaśle. O wrażenia z wycieczki zapytajcie po ich powrocie.

Grażyna Zajdel

Podczas uroczystości