Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Czy szmaciana laleczka...?

Opublikowano: wtorek, 06.12.2011
Autor: Halina Sowa, Joanna Jajuga
Odsłon: 3072
Klub Szkół UNICEFCzy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?


Należymy do Klubu Szkół UNICEF, zrzeszającego szkoły, które chcą aktywnie uczestniczyć w projektach edukacyjnych, wspierających dzieci w trudnej sytuacji z całego świata. Nasza szkoła bierze udział w akcji UNICEF-u "Wszystkie kolory świata". Głównym jej celem jest zebranie pieniędzy na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone (jednego z najbiedniejszych krajów Afryki).
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Dzieci same wybiorą dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w specjalnym „akcie urodzenia". Lalki będą sprzedawane za minimum 10 zł podczas różnych szkolnych imprez i uroczystości. Wszystkich Was gorąco zachęcamy do zjednoczenia się i niesienia pomocy w ten szczególny sposób!  Akcja ta uczy, że pomaganie może stać się przyjemne, a poznawanie różnych kultur uczy tolerancji i otwartości. Każda szkoła realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę.
Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole !!!
Przewiń w górę