Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Wizyta w Pro Musica

Opublikowano: poniedziałek, 19.12.2011
Autor: Teresa Wajs, Małgorzata Pelczar
Odsłon: 2536
Koncert w Pro Musica13 grudnia 2011r grupa czterolatków i sześcioltków odwiedziła Prywatną Szkołę Muzyczną. Uczennice wydziału wokalnego i rytmicznego przygotowały pod kierunkiem Anny Münzberger audycję muzyczną pt: „Zima malowana muzyką". Obraz zimy „malowane" były poprzez opowiadania oraz śpiewanie piosenek związanych z okresem zimowym.
 
Pojawiały się w nich świerszcze grające na skrzypeczkach i zajączki chowające się w śniegu. Śpiewano piosenki o samotnej choince rosnącej w lesie i kolędnikach, którzy wędrowali w okresie Świąt Bożego Narodzenia po wsiach i miastach. Przypominano tradycję oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i zwyczaj wspólnego świętowania przy wieczerzy wigilijnej. Zaśpiewano piosenkę o psich smutkach, która zachęcała dzieci do podsłuchiwania w noc wigilijną zwierząt, żeby się przekonać czy mówią ludzkim głosem.
Spotkanie upłynęło w zimowej, ale ciepłej i serdecznej atmosferze przy błyszczących światełkach i choinkach w sali koncertowej Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia Pro Musica w Krośnie Anny i Adama Münzbergerów.
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica
Koncert w Pro Musica

Przewiń w górę