Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Szkoła z klasą - debata szkolna

Opublikowano: czwartek, 06.12.2012
Autor: p. Janusz Juszczyk - koortynator projektu
Odsłon: 2844
Podczas debaty
W dniu dzisiejszym (czwartek) odbyła się debata szkolna zorganizowana w ramach projektu Szkoła z klasą 2.0, w którym nasza szkoła uczestniczy. Debata jest jednym z zadań jaki musimy zrealizować, aby uzyskać certyfikat „Szkoła z klasą 2.0". W debacie uczestniczyli przedstawiciele czterech klas: IVa, Vb, VIa i VIb. Głównym celem debaty była dyskusja na temat wykorzystywania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnej (TIK) w naszej szkole. Mówiliśmy o różnych praktykach, stosowanych przez naszych nauczycieli, które sprawiają, że prowadzone przez nich lekcje są ciekawsze. Mówiliśmy również o tym nad czym powinniśmy wspólnie popracować, co ulepszyć i zmodyfikować, aby korzystanie z TIK było jeszcze bardziej powszechne. Drugim celem debaty było opracowanie propozycji do Kodeksu 2.0 czyli zbioru przepisów określających: zasady uczenia się z TIK, wyszukiwania wiarygodnych informacji w Internecie, korzystania zgodnego z prawem z materiałów w sieci, używania TIK do komunikacji w szkole, bezpieczeństwa w sieci i wykorzystywania swoich kompetencji i umiejętności. Nad opracowaniem swoich propozycji do kodeksu uczniowie, wraz z p. wychowawczyniami pracowali na lekcjach wychowawczych. Po wspólnych rozmowach ustaliliśmy najważniejsze zasady, które niebawem zostaną przedstawione wszystkim nauczycielom i uczniom. Dziękuję p. wychowawczyniom oraz uczniom za przygotowanie i udział w debacie szkolnej.
Zachęcam również wszystkich nauczycieli, rodziców i uczniów do odwiedzania blogów uczniowskich, które powstają w ramach projektu. Można do nich dotrzeć ze strony (górne menu).
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debaty
Podczas debatyPrzewiń w górę