222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: wtorek, 07.05.2013
Autor: p. J. Jajuga
Podczas apelu
6 maja w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna, w której brały udział uczennice klasy VI, "przeniosła" nas do redakcji szkolnej gazetki. Scenografia podkreślała rangę wydarzenia, a czarno-białe gazety i "papierowe" kwiaty nawiązywały do dziennikarskiej wizji jej autorów. Uczniowie przypomnieli historię konstytucji, przedstawiono scenkę z obrad Sejmu Wielkiego, na dużym ekranie ukazywały się ważne daty, hasła, portrety twórców konstytucji. Na koniec, recytując wiersze o Ojczyźnie, nawiązano do dzisiejszych czasów i do współczesnego patriotyzmu.
Uroczystą atmosferę podkreślały piosenki patriotyczne, śpiewane przez chór i solistów. Wszyscy uczniowie byli elegancko ubrani, ale tym razem dziewczynki miały czerwone bluzki, a chłopcy białe koszule. Na koniec, nawiązując do Święta Flagi, wszyscy uczniowie stworzyli "żywą flagę", co znalazło swój finał na wspólnej fotografii.

Podczas akademii