Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

Maestro Francesco Malapena gościem w naszej szkole

Opublikowano: piątek, 11.10.2013
Autor: p. J. Kasprzyk
Odsłon: 2446
Podczas spotkania
W dniu 8 października 2013r. gościliśmy w naszych skromnych progach włoskiego śpiewaka operowego światowej sławy. Francesco Malapenajest uznawany za jednego z najlepszych współczesnych tenorów, na stałe związany z mediolańską La Scalą.
W Krośnie przebywał na zaproszenie Stowarzyszenia Czyń Dobro, Mimo Wszystko, występując w Koncercie Nadzwyczajnym z lwowską Orkiestrą Opery i Baletu podczas IV Dni Sztuki Krosno 2013.
Było to bardzo wielkie wydarzenie kulturalne, dla nas bardzo ważne ze względu na swój cel charytatywny. Koncert zgromadził nie tylko wytrawnych melomanów, ale przede wszystkim ludzi dobrej woli, którzy chcieli w ten sposób pomóc rodzinie Mateusza Kidawy – 6-latka uczęszczającego do naszego przedszkola. Chłopiec choruje na poważna chorobę artrogrypozę. Przeszedł już 9 operacji w klinice niemieckiej, które umożliwiają mu chodzenie. Leczenie trzeba kontynuować, a koszty znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziny chłopca.
Mateusz jest bardzo dojrzałym, pogodnym dzieckiem. Chętnie uczestniczy w zabawach i zajęciach przedszkolnych. Słynny tenor okazał się wrażliwym, empatycznym człowiekiem. Spotkał się z Mateuszem i jego mamą w budynku naszej szkoły. W rozmowie uczestniczyła Pani Kamila Bogacka - Prezes Stowarzyszenia Czyń Dobro Mimo Wszystko, tłumacząc wypowiedzi poszczególnych osób.
Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć rodzinę Mateusza prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem.
W naszym Zespole od dwóch lat zbieramy nakrętki z butelek, dzięki którym zwiększamy zasoby finansowe na leczenie tego wyjątkowo sympatycznego chłopca.
 

Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu
Podczas koncertu


Więcej zdjęć tutaj.


 
Przewiń w górę