Niepodległa 2013

Opublikowano: sobota, 09.11.2013
Autor: ks. P. Kowal
Podczas akademii
Dla każdego Polaka dzień 11 listopada jest wyjątkową rocznicą. Każdego roku bowiem tego dnia świętujemy odzyskanie niepodległości przez nasz Naród. W to świętowanie pragniemy wpisać się również my – grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8. Z tej racji zebraliśmy się wszyscy na uroczystej akademii, gdzie wspólnie przypominaliśmy sobie najtrudniejsze dzieje naszej Ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie naszej szkoły, przybliżali nam poprzez wiersze i pieśni patriotyczne zasługi naszych przodków w walce o wolność Polski. Okazaliśmy tym samym wdzięczność tym wszystkim, którzy zginęli broniąc naszej Ojczyzny. Jednocześnie była to dla nas wielka lekcja patriotyzmu i szacunku do własnego Narodu. Pragniemy odnowić nasze postanowienia pielęgnowania narodowej tradycji, języka i kultury. Wszystkim Polakom pragniemy natomiast przypomnieć słowa: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.

Podczas akademii