Biuletyn Informacji PublicznychKlauzule informacyjne

"Kto nam szyje ubrania?"

Opublikowano: czwartek, 21.11.2013
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 3024
Podczas wizyty
W związku z realizacją tematu tygodniowego pt ."Kto nam szyje ubrania?" 19 listopada Nutki wybrały się do zakładu krawieckiego „Paula". Celem spotkania było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, poznanie urządzeń i przyborów jakie krawcowa wykorzystuje w swojej codziennej pracy zawodowej. Dzieci poznały różnego typu maszyny krawieckie, specjalne parowe żelazka oraz inne drobne przybory niezbędne w pracy krawcowej. Dowiedziały się, jak złożyć zamówienie na bluzkę czy spodnie. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał oraz jak wszywa się różne dodatki. Przedszkolaki były urzeczone zaczarowanym światem zatrzasków, zamków i guziczków. Pani krawcowa przedstawiając tajniki swoich obowiązków w oczach dzieci urosła do miana bohaterki. Na zakończenie w podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci wręczyły pani krawcowej dyplom. Dziękujemy naszej „bohaterce" za to, że zechciała gościć w miejscu swojej pracy być może przyszłe krawcowe lub krawców Smile


Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty
Podczas wizyty

Przewiń w górę